הריון

שבועות ההריון

שבוע 21

יש רק הזדמנות אחת לשמר דם טבורי. קופות החולים מחזירות עד 75% מעלות השירות

לברור הזכאות מול קופות החולים אנא מלאו את פרטיכם:

שם:
דוא"ל:
טלפון:
תאריך לידה צפוי:

באמצעות שירות תא לחיים - דם טבורי בהדסה
>> בואו ללמוד מהטעויות של גלית גוטמןמה קורה לגופך:

את באמצע השליש השני להריון, ועבור רוב הנשים זוהי תקופה רגועה יחסית. עם זאת, ייתכן שגדילת התינוק והרחם גורמים לך לאי-נוחות. הרחם עשוי ללחוץ על הריאות באופן שיקשה מעט על הנשימה, וכן ללחוץ על שלפוחית השתן שלך. כמו כן, יכול להיות שורידי הרגליים שלך נפוחים, כתוצאה מכך שהרחם לוחץ על הורידים שמזרימים דם מהרגליים חזרה ללב. בכדי להקל על רגלייך הנפוחות, מומלץ לשלב הליכה קלה מדי יום, שתמריץ את זרימת הדם בגופך. בנוסף, כדאי לישון על צד שמאל, ולהשתדל לשבת עם רגליים מוגבהות.

נשים רבות סובלות בתקופה זו מעור שמנוני ומפצעי בגרות. הקפידי לשטוף היטב את פנייך, אך חשוב שתימנעי משימוש בתכשירים רפואיים. בכל אופן, אם את שוקלת לטפל בעורך בעזרת תרופות, התייעצי קודם עם רופא, מפני שחלק מהחומרים הללו עשויים להזיק לעובר שלך.

מה קורה עם תינוקך:

אורך התינוק שלך מכף רגל ועד ראש כ-26 ס"מ, ומשקלו 300-360 גרם. הוא עדיין בגודל שמאפשר לו לנוע בחופשיות ברחם, אך לקראת סוף השליש השני של ההיריון הוא יתמקם, ברוב המקרים כאשר ראשו פונה כלפי מטה. עיקר התזונה של העובר עדיין מתבצעת דרך השלייה, אך הוא מקבל גם מעט סוכרים ממי השפיר, שאותם הוא ממשיך לשתות בשקיקה.

הגבות והעפעפיים שלו מפותחים כבר לגמרי, ואיברי המין ממשיכים להתפתח. אמנם הכבד שלו ממשיך לייצר תאי דם אדומים, אבל מעכשיו מלאכת הייצור של רוב תאי הדם תעבור למח העצם.

זה הזמן:

  • להתאמן (למשל ע"י הליכה או שחיה) אך להימנע מפעילות גופנית מאומצת.
  • להקפיד לשתות הרבה, לאכול מכל אבות המזון ולהשלים את החסר בעזרת תוספים.

 

שירותים מקצועיים

קהילת הריון ולידה

פוריות

לקראת הריון

הריון

לידה

אחרי הלידה

השנה הראשונה

העלאת מאמר

  • העלאת מאמר

העלאת סיפור אישי

כללי

 

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.