שבועות ההריון

שבוע 14 להריון - שבועות הריון

מה קורה לגופך:

ככל שעובר הזמן הולך וקטן הסיכוי של הפלה טבעית, וזה ודאי עוזר לך להרגע בימים האחרונים. סביר שגם הבחילות מתחילות לעבור, ומעתה תרגישי רעננה יותר. אם את מרגישה בעליה בחשק המיני שלך, תשמחי לדעת שכל עוד ההיריון תקין אין שום סיכון בקיום יחסי מין, והעובר לא מרגיש ולא יודע כלום על חיי המין שלכם!

ייתכן שבימים האחרונים שמת לב לכך שהפטמות שלך גדולות וכהות יותר מבעבר, וכמו כן יתכן שהבחנת בפס כהה יחסית העובר במורד הבטן. הפס הזה מכונה linea negra, והוא נובע מן השינויים הורמונאליים שאת עוברת.

ככל שמתקדם ההיריון - כתוצאה מגדילת הרחם - את ודאי מרגישה את בטנך מתחילה לבלוט החוצה. אמנם מבחר הבגדים הצטמצם לאחרונה, אך סוף-סוף ההיריון שלך נעשה מוחשי יותר. למען תחושת הנוחות שלך, מומלץ ללבוש בגדים רפויים - אוברולים, חצאיות עם גומי, וכל דבר אחר שנוח לך.

מה קורה עם תינוקך:

אורכו של העובר שלך נע בשלב זה בין 8-12 ס"מ! ידיו מתארכות ונעשות פרופורציונאליות לשאר איברי הגוף. הרגליים עדיין קצרות יחסית לשאר הגוף. שיער ראשו של התינוק צומח, וכן הגבות ושערות עדינות המכסות את גופו, ומסייעות בהגנה עליו.

בשלב זה יש תנועה רבה של הגפיים והפנים, אם כי את עדיין לא יכולה לחוש זאת. גם איברי המין ממשיכים להתפתח, והעובר מתחיל לייצר הורמונים, עכשיו שבלוטת התריס שלו התפתחה. התינוק שלך מייצר לעצמו גם תאי דם אדומים, והכבד שלו מתחיל להפריש מיצי קיבה.

השבוע התינוק מתחיל "להתאמן" בנשימה על-ידי שאיפת מי השפיר לתוך הריאות. הוא גם מפריש שתן לתוך מי השפיר, אך אל דאגה: מי השפיר מתחדשים מעצמם כל 3 שעות.

זה הזמן:

  • אם לא ביצעת עדיין, זה הזמן לבצע בדיקת שקיפות עורפית המאפשרת לאתר עוברים בסיכון לתסמונת דאון והפרעות נוספת.
  • להקפיד לשתות הרבה: בשלב זה שתייה מרובה של מי ברז חשובה גם לצורך אספקת פלואוריד, שחיוני לצמיחה בריאה של השיניים.
  • לאכול נכון ולקחת תוספים נחוצים (ויטמינים, ברזל, חומצה פולית)
  • לשקול ביצוע בדיקת סיסי שיליה לאיתור פגמים גנטיים בעובר במידה וקיים סיכון גבוה לפגם גנטי אצל העובר שלך.
  • חשוב לשים לב להמלצות משרד הבריאות בנוגע לצריכת תוסף יוד אצל נשים בתקופת טרום הריון, הריון והנקה - לחצי לפרטים נוספים

הטיפ השבועי:

זה הזמן לתכנן את החופשה לפני שהבייבי שלך מגיע. שבוע 14-24 הם המומלצים ביותר לטיסות. אז.. תתחילו לארוז


חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

הטבות ליולדת

כתבות אחרונות

אינדקס הריון ולידה