שבועות ההריון

שבוע 33 להריון - שבועות הריון

מה קורה לגופך:

אם מדי פעם את חווה התכווצויות רחם לא סדירות, את בטח מקדישה הרבה מחשבה למה שצפוי בהמשך. הכיני את עצמך בכך שתלמדי על כל שלבי הלידה, ותבדקי את האופציות למשככי כאבים- החל מזריקות של משככי כאבים ועד הרדמת פלג הגוף התחתון באמצעות אפידורל. ככל שתדעי יותר על היתרונות והחסרונות של כל אפשרות, תוכלי להגיע לבסוף להחלטה הטובה ביותר עבורך.

עקב התרחבות כלי הדם בגופך (כתוצאה מעליה בנפח הדם) ייתכן שתתחילי להרגיש עקצוצים באצבעות ובכפות הידיים, ולעתים אפילו כאבים חדים. ככל הנראה כלי הדם שלך לוחצים על עצבים שמגיעים לכפות הידיים וגורמים לכאבים. אם את נעזרת בידיים הרבה בעבודה (לכתיבה, הקלדה, וכו'), הקפידי לעשות הפסקות, לסובב את פרקי הידיים ולמתוח את האצבעות. כמו כן, נסי לישון כשידך מוגבהת על כרית, על מנת למנוע הצטברות דם בכף היד- ובכך להפחית את הלחץ על העצבים.

מה קורה עם תינוקך:

שכבת השומן מתחת לעור של התינוק ממשיכה להתעבות, דבר שיעזור לו לווסת את חום גופו לאחר שייוולד. משקלו עתה 1800-1850 גרם, ואורכו 42-43 ס"מ מכף רגל עד ראש. רוב העצמות שלו התקשו בשבועות האחרונים, אך חלקי הגולגולת השונים לא התאחו לגמרי. תהליך זה צפוי להימשך, ויסתיים רק תקופה מסוימת לאחר הלידה.

הריאות של התינוק שלך מפותחות כבר כמעט לחלוטין, וכעת הוא מעביר זמן רב בשינה. למעשה, שנתו כוללת גם את שנת ה-REM (המאופיינת בתנועות עיניים מהירות), שבמהלכה אנו חולמים חלומות... בזמן שהתינוק ער מוחו פעיל במיוחד- הוא מרגיש מה מתרחש סביבו, מסוגל לראות צללים, מקשיב, ולומד על סביבת הרחם. בשלב זה התינוק ממוקם כבר בתנוחה שבה הוא ייוולד, כך שבמהלך בדיקת מעקב שגרתית יוכל הרופא לומר לך אם הראש ממוקם לכיוון צוואר הרחם או לכיוון השני.

זה הזמן:

  • אם קשה לך לישון, לנסות להניח כרית מתחת לגב וכרית נוספת בין הרגליים. אם את חשה עקצוצים בידיים, נסי להגביה את הידיים על כרית בזמן השינה.
  • להקפיד לשתות הרבה, אך עם זאת להשתדל לא לשתות הרבה מים זמן קצר לפני השינה- בעיקר אם את נאלצת לקום לשירותים לעתים תכופות.
  • חשוב לשים לב להמלצות משרד הבריאות בנוגע לצריכת תוסף יוד אצל נשים בתקופת טרום הריון, הריון והנקה - לחצי לפרטים נוספים

הטיפ השבועי:

מומלץ להניע את הגוף ולשמור על רמה מסויימת של פעילות גופנית בהתאם להנחיות הרופא. פעילות גופנית טובה לגוף, לנפש ולמצב הרוח.


חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

הטבות ליולדת

כתבות אחרונות

אינדקס הריון ולידה