הריון

שבועות ההריון

שבוע 7

יש רק הזדמנות אחת לשמר דם טבורי. קופות החולים מחזירות עד 75% מעלות השירות

לברור הזכאות מול קופות החולים אנא מלאו את פרטיכם:

שם:
דוא"ל:
טלפון:
תאריך לידה צפוי:

באמצעות שירות תא לחיים - דם טבורי בהדסה
>> בואו ללמוד מהטעויות של גלית גוטמןמשבוע לשבוע ההיריון שלך מתקדם, וגם תינוקך מתפתח בקצב מהיר, למרות שבשלב זה גם את וגם הוא עדיין לא מאוד גדולים...

סביר להניח שבתקופה האחרונה ההיריון שלך מלווה בתופעות לא נעימות, אך אל דאגה: אלו הם דברים שאופייניים לשליש הראשון של ההיריון, ובשבועות הקרובים הם יתחילו להיעלם.

זהו זמן חשוב בהתפתחות העובר בו מתהווים כל האיברים החיוניים שבגופו. תזונה נכונה חשובה מאוד להתפתחות תקינה ובריאה של ההריון ושל התינוק, וכל מה שצריך זה הגיון בריא כדי לדעת להבחין בין מזון מזין או לא מזין. תוכלי להעזר בטבלה בתחתית העמוד הסוקרת את הכללים הבסיסיים לגבי תזונה נכונה.

מה קורה לגופך:

ככל הנראה בחילות הבוקר (והצהריים, והערב...) יימשכו לעת עתה, בגלל רמת ההורמונים הגבוהה בגופך. אם את סובלת מהתופעה, נסי למצוא פתרונות אצלנו. אף פעם אי אפשר לדעת מראש מה יצליח אצל מי, אבל מומלץ לנסות. יתכן וכבר עלית קצת במשקל, אך אם את סובלת מהקאות יתכן וההיפך הוא הנכון ודוקא איבדת קצת ממשקלך. התופעה טבעית לשני הכיוונים.

יתכן כי את מרגישה כאילו עור הפנים שלך "חזר בזמן" לתקופת ההתבגרות, נעשה שמנוני והתמלא פצעונים (אקנה). אם כך הדבר, הקפידי לשתות הרבה מים ולשטוף את פנייך באופן יסודי. גם תופעה זו נובעת מההורמונים המשתוללים בגופך.

סביר להניח שהדחף לרוץ לשירותים לעתים קרובות יימשך גם הוא. בזמן ההיריון נפח הנוזלים בגופך עולה, והדבר משפיע על הצורך שלך לרוקן את שלפוחית השתן.

מה קורה לתינוקך:

העובר ממשיך להתפתח וגודלו כבר מגיע בממוצע לאורך של כמעט סנטימטר אחד, ולמשקל גרם אחד שלם (בערך כמו שעועית בודדת). בראשו הגדול (יחסית לגופו...) מתחילים להיווצר פנים: מתפתח חלל הפה, העפעפיים, ותחילתו של האף. המוח ממשיך גם הוא להתפתח במידה רבה. גם מערכות פנימיות בגוף מתהוות, כגון מערכת העיכול והתגבשות כלי הדם. בכבד נוצרים תאי דם אדומים, והכליות של התינוק מתפתחות גם הן. מתחילים להיווצר מפרקים, ונוצרות כפות ידיים ורגליים (ואפילו תחילתן של אצבעות קטנטנות), אך הגפיים עדיין נראות יותר כמו משוטים מאשר כמו ידיים או רגליים. לתינוקך יש כעת מעין "זנב"- זהו המשך של עצם הזנב - שייעלם בהמשך ההתפתחות.

כללים בסיסיים לתזונה נכונה בהריון:

 • דיאטה מאוזנת
  הקפידי לאכול ארוחות מגוונות העשירות בארבעת אבות המזון.
 • סוכר
  נסי להפחית את צריכת הסוכר בכל צורה שהיא. הסוכר משמין מאוד וערכו התזונתי נמוך ביותר.
 • מזונות-שומניים:
  מזונות מטוגנים משמינים ואינם מזינים, ולכן רצוי להמנע עד כמה שאפשר גם מהם. בנוסף, מזונות אלו הם מהגורמים העיקריים לצרבות.
 • מים
  לפחות שמונה כוסות מים ביום.

זה הזמן:


 

שירותים מקצועיים

קהילת הריון ולידה

פוריות

לקראת הריון

הריון

לידה

אחרי הלידה

השנה הראשונה

העלאת מאמר

 • העלאת מאמר

העלאת סיפור אישי

כללי

 

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

 

                   
       תנאי השימוש בשירות      

    מובהר במפורש, כי השירותים והתכנים אשר מסופקים במסגרת שירות זה, מיועדים על מנת לספק אינפורמציה כללית בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה, אשר מכל מקרה חוות דעתו היא הקובעת. התכנים והמידע המסופקים במסגרת השירות הנם כלליים בלבד, ועלולים לבטא אסכולה רפואית מסוימת או דעה אישית, והם אף תלויים בנסיבותיו ובעובדותיו של כל מקרה. בנוסף, התכנים המוצעים במסגרת השירות עלולים להכיל ליקוי ו/או טעות ו/או הטיה ו/או אי דיוק במידע ו/או בדרך העברתו או הצגתו, ואין להסתמך עליהם.

ייתכן שהמלצת מומחה תהיה שונה מהמתואר באופן כללי באתר, ובכלל זה יתכן ותתבקשו לבצע בדיקות נוספות, לחזור על בדיקות מסוימות או לבצע בדיקות בזמנים אחרים מאלו אשר מתוארים במסגרת השירות. אין להסתמך על עצה ו/או מידע המתקבלים באמצעות השירות ובכל עניין רפואי יש לפנות למומחה או איש המקצוע המתאים. בכל מקרה, המלצת איש המקצוע שלך היא הקובעת, ואין לראות בשירות הניתן במסגרת זו, בשום אופן או צורה, כתחליף להתייעצות עם המומחה מתאים, ובכלל זה כתחליף למעקב הריון אצל רופא מומחה.

מובהר כי איכות השירות תלויה בגורמים נוספים אשר אינם בשליטת החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), ובין היתר באיכות וטיב התקשורת והכיסוי הסלולארי, איכות ציוד הקצה, תקלות ברשת הסלולארית, ברשת החשמל, בציוד הממוחשב ועוד, והחברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), לא ישאו באחריות כלשהי בקשר עם כך.

כל שימוש בשירות, נעשית על אחריותו הבלעדית של המשתמש, והתכנים במסגרת השירות עומדים לרשות המשתמש כמות שהם (As Is) בלא כל התחייבות של החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם.

החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) רשאים לנתק מהשירות משתמשים שביקשו להיחסם מקבלת שירותי תוכן/הודעות SMS או להתנתק מהשירות מכל סיבה אחרת, וכן לנתק מהשירות ו/או להפסיק את השירות ביוזמתם ובכפוף לכל דין.

המשתמש מתחייב לדווח לחברה, בכל מקרה של הפסקת שירות, במקרה בו ציוד הקצה יחדל לתמוך בקבלת הודעות SMS, וכן במקרה של אבדן, גניבה או העברת בעלות בציוד קצה.

מובהר במפורש, כי כל עוד המשתמש לא ביקש להפסיק את קבלת השירות, החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) ימשיכו לספק את השירות לציוד הקצה, ובכלל זאת, גם אם לא יהיה באפשרות המשתמש לקבלו ו/או יחזיק בו צד שלישי.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב - SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פניה טלפונית , מידע בדבר שירותיה , וכן מידע שיווקי ופרסומי- הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים , והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלוח.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב- SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פנייה טלפונית, מידע בדבר שירותיה, וכן מידע שיווקי ופרסומי – הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים, והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלחו

טרם הירשמותך לשירות, קרא שנית את תנאי השימוש באתר, אשר חלים גם על שירות זה. במסגרת זאת, ומבלי לגרוע מכלליות האמור, תשומת לבך מופנית למדיניות הפרטיות של האתר, ובכלל זה לכך שפרטיך ישמרו במאגר המידע של החברה. הירשמותך לשירות זה, ייחשב כהסכמה מצדך לכל התנאים ההתניות וההודעות הכלולים בהודעה זו ובתנאי השימוש של האתר.

                 סגירה