הריון

שבועות ההריון

שבוע 8

יש רק הזדמנות אחת לשמר דם טבורי. קופות החולים מחזירות עד 75% מעלות השירות

לברור הזכאות מול קופות החולים אנא מלאו את פרטיכם:

שם:
דוא"ל:
טלפון:
תאריך לידה צפוי:

באמצעות שירות תא לחיים - דם טבורי בהדסה
>> בואו ללמוד מהטעויות של גלית גוטמןמה קורה לגופך:

למרות שעדיין לא רואים עלייך את ההריון, וכנראה שעדיין לא עלית יותר מדי במשקל, הרחם שלך גדל על מנת להכיל את הדייר/ת החדש/ה. את, לעומת זאת, תוכלי להרגיש את השינוי במותנייך המתרחבים (ובארון הבגדים שלך שפתאום נראה עם פחות אופציות...), וגם החזה שלך מראה סימני גדילה, כך שבקרוב תזדקקי לחזיות עם תמיכה טובה יותר.

אם תפעילי לחץ עדין עם כף היד על הבטן התחתונה, תוכלי להרגיש את הרחם, אשר גודלו כעת כגודל אשכולית. יתכן ותחושי התכווצויות ברחם המעידות על גדילתו.

יתכן מאד כי את מרגישה עייפות מוגברת. שינויים הורמונליים בגופך מוציאים ממך את האנרגיה, וגורמים לתחושה זו. תחושה זו מתגברת כתוצאה מכך שיתכן ואת חשה צורך מוגבר לרוץ בלילה לשירותים, מה שמקשה על השינה בלילה. גם בחילות והקאות הן תופעה שכיחה בשלב זה.

מה קורה עם תינוקך:

העובר שלך מגיע השבוע לגודל של 8-11 מ"מ (זהו בערך הגודל של שעועית...). הוא כל הזמן זז, אך את עדיין לא יכולה להרגיש זאת. איברי גופו הולכים וגדלים, אצבעותיו מתארכות, והדבר היחידי שהולך ונעלם הוא הזנב הקטן שיעלם לגמרי בשבועות הקרובים. למרות שהאיברים עדיין חלקיים בהתהוותם, בדיקת אולטרה-סאונד בשלב זה כבר תוכל בדרך כלל להראות את דפיקות הלב שלו. ע"י הקשבה לדופק של העובר, אפשר יהיה גם לדעת אם מדובר בתאומים!

מוחו של העובר ממשיך להתפתח, ונוצרות הסתעפויות שמקשרות בין הנוירונים (תאי העצב) במוחו. יש התפתחות גם בקצה אפו ובעפעפיו (שכבר מכסים את עיניו). הידיים כבר התקפלו במרפקים, והן מונחות מקופלות מעט מעל הלב. עצמות הגוף מתחילות לעבור תהליך של התקשות.

בלוטות המין יהפכו השבוע לאשכים או לשחלות. האם יש לך בת או בן? את זה עדיין אי אפשר לדעת, מאחר ואברי המין של תינוקך רק עכשיו מתחילים להתפתח.

זה הזמן:

  • להקפיד על לקיחת תוסף חומצה פולית ותוסף ברזל. הגוף שלך מגדיל את נפח הדם שלך, ולשם כך הוא זקוק לשני רכיבים אלו בכמויות מוגדלות.
  • אם לא ביצעת עדיין, אז צריך כבר לבצע בדיקת אולטרה-סאונד ראשונית - יתכן וכבר ניתן יהיה לראות דופק של העובר.
  • להקפיד על שתייה מרובה ועל תזונה נכונה שתכלול את כל אבות המזון, הדבר חיוני להתפתחות התינוק שלך.

 

שירותים מקצועיים

קהילת הריון ולידה

פוריות

לקראת הריון

הריון

לידה

אחרי הלידה

השנה הראשונה

העלאת מאמר

  • העלאת מאמר

העלאת סיפור אישי

כללי

 

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

 

                   
       תנאי השימוש בשירות      

    מובהר במפורש, כי השירותים והתכנים אשר מסופקים במסגרת שירות זה, מיועדים על מנת לספק אינפורמציה כללית בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה, אשר מכל מקרה חוות דעתו היא הקובעת. התכנים והמידע המסופקים במסגרת השירות הנם כלליים בלבד, ועלולים לבטא אסכולה רפואית מסוימת או דעה אישית, והם אף תלויים בנסיבותיו ובעובדותיו של כל מקרה. בנוסף, התכנים המוצעים במסגרת השירות עלולים להכיל ליקוי ו/או טעות ו/או הטיה ו/או אי דיוק במידע ו/או בדרך העברתו או הצגתו, ואין להסתמך עליהם.

ייתכן שהמלצת מומחה תהיה שונה מהמתואר באופן כללי באתר, ובכלל זה יתכן ותתבקשו לבצע בדיקות נוספות, לחזור על בדיקות מסוימות או לבצע בדיקות בזמנים אחרים מאלו אשר מתוארים במסגרת השירות. אין להסתמך על עצה ו/או מידע המתקבלים באמצעות השירות ובכל עניין רפואי יש לפנות למומחה או איש המקצוע המתאים. בכל מקרה, המלצת איש המקצוע שלך היא הקובעת, ואין לראות בשירות הניתן במסגרת זו, בשום אופן או צורה, כתחליף להתייעצות עם המומחה מתאים, ובכלל זה כתחליף למעקב הריון אצל רופא מומחה.

מובהר כי איכות השירות תלויה בגורמים נוספים אשר אינם בשליטת החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), ובין היתר באיכות וטיב התקשורת והכיסוי הסלולארי, איכות ציוד הקצה, תקלות ברשת הסלולארית, ברשת החשמל, בציוד הממוחשב ועוד, והחברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), לא ישאו באחריות כלשהי בקשר עם כך.

כל שימוש בשירות, נעשית על אחריותו הבלעדית של המשתמש, והתכנים במסגרת השירות עומדים לרשות המשתמש כמות שהם (As Is) בלא כל התחייבות של החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם.

החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) רשאים לנתק מהשירות משתמשים שביקשו להיחסם מקבלת שירותי תוכן/הודעות SMS או להתנתק מהשירות מכל סיבה אחרת, וכן לנתק מהשירות ו/או להפסיק את השירות ביוזמתם ובכפוף לכל דין.

המשתמש מתחייב לדווח לחברה, בכל מקרה של הפסקת שירות, במקרה בו ציוד הקצה יחדל לתמוך בקבלת הודעות SMS, וכן במקרה של אבדן, גניבה או העברת בעלות בציוד קצה.

מובהר במפורש, כי כל עוד המשתמש לא ביקש להפסיק את קבלת השירות, החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) ימשיכו לספק את השירות לציוד הקצה, ובכלל זאת, גם אם לא יהיה באפשרות המשתמש לקבלו ו/או יחזיק בו צד שלישי.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב - SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פניה טלפונית , מידע בדבר שירותיה , וכן מידע שיווקי ופרסומי- הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים , והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלוח.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב- SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פנייה טלפונית, מידע בדבר שירותיה, וכן מידע שיווקי ופרסומי – הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים, והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלחו

טרם הירשמותך לשירות, קרא שנית את תנאי השימוש באתר, אשר חלים גם על שירות זה. במסגרת זאת, ומבלי לגרוע מכלליות האמור, תשומת לבך מופנית למדיניות הפרטיות של האתר, ובכלל זה לכך שפרטיך ישמרו במאגר המידע של החברה. הירשמותך לשירות זה, ייחשב כהסכמה מצדך לכל התנאים ההתניות וההודעות הכלולים בהודעה זו ובתנאי השימוש של האתר.

                 סגירה