הריון

שבועות ההריון

שבוע 23

יש רק הזדמנות אחת לשמר דם טבורי. קופות החולים מחזירות עד 75% מעלות השירות

לברור הזכאות מול קופות החולים אנא מלאו את פרטיכם:

שם:
דוא"ל:
טלפון:
תאריך לידה צפוי:

באמצעות שירות תא לחיים - דם טבורי בהדסה
>> בואו ללמוד מהטעויות של גלית גוטמןמה קורה לגופך:

זה לא יהיה מפתיע אם ככל שמתקדם ההיריון, קשה לך יותר לישון בלילה. בטנך הגדולה גורמת לך לתחושת אי-נוחות, עלייך לקום לשירותים בלילה, ייתכן שאת סובלת מצרבות ו/או מכאבי רגליים לעתים תכופות. שלא לדבר על כך שהלידה המתקרבת יכולה להיות דבר מאד מלחיץ. ולמרות הכל, השינה חשובה מאד לך ולתינוק שלך. נסי לנוח, להירגע, לשמוע מוזיקה שקטה, לרפד את עצמך בכריות- או כל דבר אחר שעוזר לך להירדם.

אם לאחרונה הבחנת שהקרסוליים שלך נפוחים, אל תהיי מוטרדת מכך: זו תופעה שכיחה מאד בשלב הזה של ההיריון, והיא תעבור ימים ספורים לאחר הלידה. הנפיחות נובעת מכך שדם מצטבר בכלי הדם ברגלייך, בעיקר לאחר עמידה ממושכת או בסוף יום מעייף. הרחם לוחץ על ורידים שמחזירים דם מהרגליים ללב, ושכיבה על הצד יכולה לשפר מעט את המצב. בנוסף לכך נסי להימנע מעמידה ממושכת, ולהרים את רגלייך כשאת יושבת. הקפידי גם לשתות הרבה בכדי להמריץ את זרימת הדם בגופך. בכל אופן, אם תבחיני בנפיחות רבה באזורים אחרים - בכפות ידייך או בפנייך, פני לרופא המטפל..

בתקופה הקרובה תמשיכי להרגיש התכווצויות של שרירי הרחם, שמכינות את הרחם לקראת הלידה. ההתכווצויות האלה נורמאליות לגמרי ואינן מכאיבות לתינוק או מסכנות אותו. יכול להיות שבביקור אצל הרופא, הוא ינסה להעריך על פי גודל בטנך מה גודל הרחם ומה מצב ההתפתחות של העובר. בשלב זה כבר קיימים הבדלים בקצב ההתפתחות בין תינוקות שונים, ולכן עשויה להיות חריגה קלה (למעלה או למטה) מהגודל הממוצע של עוברים. בכל מקרה, בינתיים אין שום סיבה לדאגה.

מה קורה עם תינוקך:

משקלו של העובר נע השבוע בין 450-500 גרם. עורו מכווץ ורפוי, מפני שתאי העור מתרבים מהר יחסית, ואילו שכבת השומן שמתחת לעור עדיין לא הספיקה להיעשות עבה במיוחד. צבע העור בשלב זה אדמדם, והוא מכוסה שכבת דקה של שיער, שצבעו כהה יותר השבוע מכפי שהיה לפני כן.

התינוק שלך כבר מניע כל הזמן את ידיו ורגליו, וכן בולע מי שפיר. אולם, ברוב המקרים ההפרשה הראשונה דרך מערכת העיכול מתרחשת רק לאחר הלידה, ולא בזמן ההיריון. השבוע מתקדמת גם התפתחות מערכת הנשימה: בריאות נוצרים נימים רבים, שיהיו חיוניים ביותר לכך שהתינוק יוכל לנשום אחרי שייוולד.

זה הזמן:

  • לשתות הרבה - המים ממריצים את זרימת הדם בגוף ובכך מפחיתים תופעות כמו נפיחות בורידים ובקרסוליים.
  • להקפיד על תזונה נכונה, שכוללת ויטמינים, ברזל, חומצה פולית וסיבים תזונתיים.
  • להמשיך להתאמן,באופן מבוקר- כל עוד אינך סובלת מלחץ דם גבוה, דימומים, או בעיה רפואית אחרת שבעקבותיה המליץ לך הרופא להפסיק את תכנית האימונים.

 

שירותים מקצועיים

קהילת הריון ולידה

פוריות

לקראת הריון

הריון

לידה

אחרי הלידה

השנה הראשונה

העלאת מאמר

  • העלאת מאמר

העלאת סיפור אישי

כללי

 

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

 

                   
       תנאי השימוש בשירות      

    מובהר במפורש, כי השירותים והתכנים אשר מסופקים במסגרת שירות זה, מיועדים על מנת לספק אינפורמציה כללית בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה, אשר מכל מקרה חוות דעתו היא הקובעת. התכנים והמידע המסופקים במסגרת השירות הנם כלליים בלבד, ועלולים לבטא אסכולה רפואית מסוימת או דעה אישית, והם אף תלויים בנסיבותיו ובעובדותיו של כל מקרה. בנוסף, התכנים המוצעים במסגרת השירות עלולים להכיל ליקוי ו/או טעות ו/או הטיה ו/או אי דיוק במידע ו/או בדרך העברתו או הצגתו, ואין להסתמך עליהם.

ייתכן שהמלצת מומחה תהיה שונה מהמתואר באופן כללי באתר, ובכלל זה יתכן ותתבקשו לבצע בדיקות נוספות, לחזור על בדיקות מסוימות או לבצע בדיקות בזמנים אחרים מאלו אשר מתוארים במסגרת השירות. אין להסתמך על עצה ו/או מידע המתקבלים באמצעות השירות ובכל עניין רפואי יש לפנות למומחה או איש המקצוע המתאים. בכל מקרה, המלצת איש המקצוע שלך היא הקובעת, ואין לראות בשירות הניתן במסגרת זו, בשום אופן או צורה, כתחליף להתייעצות עם המומחה מתאים, ובכלל זה כתחליף למעקב הריון אצל רופא מומחה.

מובהר כי איכות השירות תלויה בגורמים נוספים אשר אינם בשליטת החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), ובין היתר באיכות וטיב התקשורת והכיסוי הסלולארי, איכות ציוד הקצה, תקלות ברשת הסלולארית, ברשת החשמל, בציוד הממוחשב ועוד, והחברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), לא ישאו באחריות כלשהי בקשר עם כך.

כל שימוש בשירות, נעשית על אחריותו הבלעדית של המשתמש, והתכנים במסגרת השירות עומדים לרשות המשתמש כמות שהם (As Is) בלא כל התחייבות של החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם.

החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) רשאים לנתק מהשירות משתמשים שביקשו להיחסם מקבלת שירותי תוכן/הודעות SMS או להתנתק מהשירות מכל סיבה אחרת, וכן לנתק מהשירות ו/או להפסיק את השירות ביוזמתם ובכפוף לכל דין.

המשתמש מתחייב לדווח לחברה, בכל מקרה של הפסקת שירות, במקרה בו ציוד הקצה יחדל לתמוך בקבלת הודעות SMS, וכן במקרה של אבדן, גניבה או העברת בעלות בציוד קצה.

מובהר במפורש, כי כל עוד המשתמש לא ביקש להפסיק את קבלת השירות, החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) ימשיכו לספק את השירות לציוד הקצה, ובכלל זאת, גם אם לא יהיה באפשרות המשתמש לקבלו ו/או יחזיק בו צד שלישי.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב - SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פניה טלפונית , מידע בדבר שירותיה , וכן מידע שיווקי ופרסומי- הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים , והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלוח.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב- SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פנייה טלפונית, מידע בדבר שירותיה, וכן מידע שיווקי ופרסומי – הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים, והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלחו

טרם הירשמותך לשירות, קרא שנית את תנאי השימוש באתר, אשר חלים גם על שירות זה. במסגרת זאת, ומבלי לגרוע מכלליות האמור, תשומת לבך מופנית למדיניות הפרטיות של האתר, ובכלל זה לכך שפרטיך ישמרו במאגר המידע של החברה. הירשמותך לשירות זה, ייחשב כהסכמה מצדך לכל התנאים ההתניות וההודעות הכלולים בהודעה זו ובתנאי השימוש של האתר.

                 סגירה