שבוע 4 להריון - חודש ראשון - טרימסטר 1

ההתקדמות שלך

נשארו 8.6 חודשים - 37 שבועות (כולל השבוע)
10%
טר׳ 1
..
.........
טר׳ 2
............
טר׳ 3
............

ייתכן כי השבוע תוכלי כבר לדעת כי את בהריון, מאחר והעובר הנמצא ברחם מתחיל לשדר אותות על קיומו. אם את מעוניינת, תוכלי לקנות ערכת בדיקת הריון ביתית, או שתוכלי להמתין לשבוע הבא, וללכת אל הרופא על מנת לעבור בדיקת הריון מסודרת.

אם אינך בהריון, סביר להניח שתקבלי השבוע את המחזור החודשי. כמו כן, במקרה כזה תוצאת בדיקת ההריון תהיה שלילית. אבל אל תתייאשי, תוכלי לנסות פעם נוספת בחודש הבא. במידה ולא קיבלת מחזור, אך תוצאת בדיקת ההיריון שלילית, עדיין יכול להיות שאת בהריון. יתכן כי כמות חלבון ה-HCG, החלבון המצביע על היותך בהריון, עדיין לא הגיעה לכמות היוצרת תוצאה חיובית למרות היותך בהריון. נסי שוב לערוך בדיקה בעוד מספר ימים.

אם את בהריון תוכלי להיפרד לשלום מן המחזור החודשי שלך לחודשים הקרובים. בתחילת השבוע ייתכן כי תחווי דימום קל הנובע מתהליך השתרשות הביצית ברחם. התופעה נורמאלית ואין מקום לדאגה.

מה קורה לגופך:

שלב זה בהריון מתאפיין אצל נשים רבות בהופעת עייפות, בחילות, רגישות באזור השדיים ומצבי רוח. כמו כן יש נטייה בשלב זה לרוץ לשירותים יותר מהרגיל על מנת לרוקן את שלפוחית השתן. בתקופה זו נוצרת השליה, המחברת בין גופך לבין גוף העובר, ולכן חשוב שתקפידי לשמור על בריאותך, ובכך גם על בריאות העובר שלך. הטרימסטר הראשון של ההיריון הוא החשוב ביותר להתפתחות התקינה של התינוק, ובתקופה זו הוא גם פגיע ביותר. לכן, עלייך להימנע ככל הניתן מעישון (גם עישון פסיבי), אלכוהול, וקפאין.

מה קורה אצל תינוקך:

הביצית ממשיכה בחלוקתה ברחם פעם אחר פעם, עד שהיא מתפצלת לשני חלקים ברורים. החלק המחובר אל דופן הרחם יהפוך להיות השליה, שדרכה יעבור חמצן ומזון מדופן הרחם (כלומר ממך) אל העובר, והחלק השני יהפוך להיות התינוק עצמו. את העובר מתחיל לעטוף שק, אשר בעתיד יתמלא במי שפיר שיגנו על תינוקך.

זה הזמן:

בשבוע זה כדאי להקפיד:

  • להתחסן לשפעת
  • ליטול תוסף יוד - מומלץ לצרוך יוד במינון של 150-250 מיקרוגרם - החל מחודש לפני כניסה להריון, במשך כל ההריון וכל תקופת ההנקה.
  • ליטול ויטמין D - במשך כל ההריון ותקופת ההנקה מומלץ ליטול ויטמין D במינון של 400-200 יחידות בינלאומיות.
  • ליטול חומצה פולית - במהלך שנות הפוריות מומלץ לכל אישה לצרוך בכל יום 400 מק"ג חומצה פולית כתוסף, לפחות חודש ימים לפני הכניסה להריון ובמהלך ההריון (במצבים מיוחדים יש לשקול מתן מינון גבוה יותר של חומצה פולית, על פי הנחיות משרד הבריאות).
  • מולטי ויטמין ייעודי לנשים בהריון - במקום ליטול כל ויטמין לאורך ההריון בנפרד, ניתן לקבל את כל הויטמינים לזמן הריון במינונים הדרושים בכדור אחד.
  • לשמור על תזונה נכונה ועל שתייה מרובה - לפחות 6-8 כוסות ביום (הימנעי משתיית קפה, תה, קולה ומשקאות המכילים קפאין).
  • אם עוד לא התחלת- להתחיל בתוכנית פעילות גופנית (לא מאומצת!).

הצטרפי כעת לקבלת תזכורת SMS שבועית התואמת את שבוע ההריון שלך כגון: רשימת בדיקות, משקל העובר ונקודות התייחסות חשובות - השירות ניתן בחינם - לחצי להצטרפות.


חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)

שמות לתינוקות

  בנים   בנות   יוניסקס
לפי התאמה נומרולוגית:
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

כתבות אחרונות