שבוע 7 להריון - חודש שני - טרימסטר 1

ההתקדמות שלך

נשארו 7.9 חודשים - 34 שבועות (כולל השבוע)
18%
טר׳ 1
.....
......
טר׳ 2
............
טר׳ 3
............

משבוע לשבוע ההריון שלך מתקדם, וגם תינוקך מתפתח בקצב מהיר, למרות שבשלב זה גם את וגם הוא עדיין לא מאוד גדולים…

סביר להניח שבתקופה האחרונה ההריון שלך מלווה בתופעות לא נעימות, אך אל דאגה: אלו הם דברים שאופייניים לשליש הראשון של ההריון, ובשבועות הקרובים הם יתחילו להיעלם. זהו זמן חשוב בהתפתחות העובר בו מתהווים כל האיברים החיוניים שבגופו. תזונה נכונה חשובה מאוד להתפתחות תקינה ובריאה של ההריון ושל התינוק, וכל מה שצריך זה הגיון בריא כדי לדעת להבחין בין מזון מזין או לא מזין. תוכלי להעזר בטבלה בתחתית העמוד הסוקרת את הכללים הבסיסיים לגבי תזונה נכונה.

מה קורה לגופך:

ככל הנראה בחילות הבוקר (והצהריים, והערב...) יימשכו לעת עתה, בגלל רמת ההורמונים הגבוהה בגופך. אם את סובלת מהתופעה, נסי למצוא פתרונות אצלנו. אף פעם אי אפשר לדעת מראש מה יצליח אצל מי, אבל מומלץ לנסות. יתכן וכבר עלית קצת במשקל, אך אם את סובלת מהקאות יתכן וההיפך הוא הנכון ודוקא איבדת קצת ממשקלך. התופעה טבעית לשני הכיוונים.

יתכן כי את מרגישה כאילו עור הפנים שלך "חזר בזמן" לתקופת ההתבגרות, נעשה שמנוני והתמלא פצעונים (אקנה). אם כך הדבר, הקפידי לשתות הרבה מים ולשטוף את פנייך באופן יסודי. גם תופעה זו נובעת מההורמונים המשתוללים בגופך.

סביר להניח שהדחף לרוץ לשירותים לעתים קרובות יימשך גם הוא. בזמן ההריון נפח הנוזלים בגופך עולה, והדבר משפיע על הצורך שלך לרוקן את שלפוחית השתן.

מה קורה לתינוקך:

העובר ממשיך להתפתח וגודלו כבר מגיע בממוצע לאורך של כמעט סנטימטר אחד, ולמשקל גרם אחד שלם (בערך כמו שעועית בודדת). בראשו הגדול (יחסית לגופו...) מתחילים להיווצר פנים: מתפתח חלל הפה, העפעפיים, ותחילתו של האף. המוח ממשיך גם הוא להתפתח במידה רבה. גם מערכות פנימיות בגוף מתהוות, כגון מערכת העיכול והתגבשות כלי הדם. בכבד נוצרים תאי דם אדומים, והכליות של התינוק מתפתחות גם הן. מתחילים להיווצר מפרקים, ונוצרות כפות ידיים ורגליים (ואפילו תחילתן של אצבעות קטנטנות), אך הגפיים עדיין נראות יותר כמו משוטים מאשר כמו ידיים או רגליים. לתינוקך יש כעת מעין "זנב"- זהו המשך של עצם הזנב - שייעלם בהמשך ההתפתחות.

כללים בסיסיים לתזונה נכונה בהריון:

 • דיאטה מאוזנת - הקפידי לאכול ארוחות מגוונות העשירות בארבעת אבות המזון.
 • סוכר - נסי להפחית את צריכת הסוכר בכל צורה שהיא. הסוכר משמין מאוד וערכו התזונתי נמוך ביותר.
 • מזונות שומניים - מזונות מטוגנים משמינים ואינם מזינים, ולכן רצוי להמנע עד כמה שאפשר גם מהם. בנוסף, מזונות אלו הם מהגורמים העיקריים לצרבות.
 • מים - לפחות שמונה כוסות מים ביום.
הנחה בביטוח בריאות

זה הזמן:

 • אם עדיין לא עשית זאת - לגשת לבדיקה ראשונית אצל רופא הנשים. ניתן גם לערוך בדיקת אולטרא-סאונד ראשונה, אך עדיין אי אפשר לדעת מה יהיה מין התינוק, יתכן וכבר ניתן יהיה לראות דופק של העובר!
 • אם עדיין לא עיינת בפרק על בעיות בהריון ופתרונן, זה הזמן.

בשבוע זה כדאי להקפיד:

 • לאכול מזון עשיר בסידן וחלבונים, החיוניים להתפתחות העצמות והשרירים של התינוק. אחד המקורות העיקריים לכך הוא מוצרי חלב, אך גם דגים, סויה ועוד.
 • על שתייה מרובה: כך תהיה הובלת החמצן והמזון מגופך לעובר יעילה יותר, ומצד שני הסיכון לדלקות בדרכי השתן ולהתיבשות יקטן, בעיקר עכשיו שנפח הדם בגופך עולה.
 • אם עוד לא התחסנת - להתחסן לשפעת
 • לקרוא וללמוד איך לטפל בבחילות והקאות בהריון.
 • ליטול תוסף יוד - מומלץ לצרוך יוד במינון של 150-250 מיקרוגרם - החל מחודש לפני כניסה להריון, במשך כל ההריון וכל תקופת ההנקה.
 • ליטול ויטמין D - במשך כל ההריון ותקופת ההנקה מומלץ ליטול ויטמין D במינון של 400-200 יחידות בינלאומיות.
 • ליטול חומצה פולית - במהלך שנות הפוריות מומלץ לכל אישה לצרוך בכל יום 400 מק"ג חומצה פולית כתוסף, לפחות חודש ימים לפני הכניסה להריון ובמהלך ההריון (במצבים מיוחדים יש לשקול מתן מינון גבוה יותר של חומצה פולית, על פי הנחיות משרד הבריאות).
 • מולטי ויטמין ייעודי לנשים בהריון - במקום ליטול כל ויטמין לאורך ההריון בנפרד, ניתן לקבל את כל הויטמינים לזמן הריון במינונים הדרושים בכדור אחד.
 • להימנע מאלכוהול ועישון.
 • להמשיך בביצוע פעילות גופנית מתונה.

הצטרפי כעת לקבלת תזכורת SMS שבועית התואמת את שבוע ההריון שלך כגון: רשימת בדיקות, משקל העובר ונקודות התייחסות חשובות - השירות ניתן בחינם - לחצי להצטרפות.

הטיפ השבועי:

מי לימון קרים (אפשר לשלב עם נענע) בכל בוקר יסייעו להפחתת תחושת הבחילות, ויסייעו להתחיל את היום בהרגשה רעננה.

חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)

שמות לתינוקות

  בנים   בנות   יוניסקס
לפי התאמה נומרולוגית:
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

כתבות אחרונות