שבועות ההריון

שבוע 21 להריון - שבועות הריון

מה קורה לגופך:

את באמצע השליש השני להריון, ועבור רוב הנשים זוהי תקופה רגועה יחסית. עם זאת, ייתכן שגדילת התינוק והרחם גורמים לך לאי-נוחות. הרחם עשוי ללחוץ על הריאות באופן שיקשה מעט על הנשימה, וכן ללחוץ על שלפוחית השתן שלך. כמו כן, יכול להיות שורידי הרגליים שלך נפוחים, כתוצאה מכך שהרחם לוחץ על הורידים שמזרימים דם מהרגליים חזרה ללב. בכדי להקל על רגלייך הנפוחות, מומלץ לשלב הליכה קלה מדי יום, שתמריץ את זרימת הדם בגופך. בנוסף, כדאי לישון על צד שמאל, ולהשתדל לשבת עם רגליים מוגבהות.

נשים רבות סובלות בתקופה זו מעור שמנוני ומפצעי בגרות. הקפידי לשטוף היטב את פנייך, אך חשוב שתימנעי משימוש בתכשירים רפואיים. בכל אופן, אם את שוקלת לטפל בעורך בעזרת תרופות, התייעצי קודם עם רופא, מפני שחלק מהחומרים הללו עשויים להזיק לעובר שלך.

מה קורה עם תינוקך:

אורך התינוק שלך מכף רגל ועד ראש כ-26 ס"מ, ומשקלו 300-360 גרם. הוא עדיין בגודל שמאפשר לו לנוע בחופשיות ברחם, אך לקראת סוף השליש השני של ההיריון הוא יתמקם, ברוב המקרים כאשר ראשו פונה כלפי מטה. עיקר התזונה של העובר עדיין מתבצעת דרך השלייה, אך הוא מקבל גם מעט סוכרים ממי השפיר, שאותם הוא ממשיך לשתות בשקיקה.

הגבות והעפעפיים שלו מפותחים כבר לגמרי, ואיברי המין ממשיכים להתפתח. אמנם הכבד שלו ממשיך לייצר תאי דם אדומים, אבל מעכשיו מלאכת הייצור של רוב תאי הדם תעבור למח העצם.

זה הזמן:

  • להתאמן (למשל ע"י הליכה או שחיה) אך להימנע מפעילות גופנית מאומצת.
  • להקפיד לשתות הרבה, לאכול מכל אבות המזון ולהשלים את החסר בעזרת תוספים.
  • חשוב לשים לב להמלצות משרד הבריאות בנוגע לצריכת תוסף יוד אצל נשים בתקופת טרום הריון, הריון והנקה - לחצי לפרטים נוספים

הטיפ השבועי:

פעילות גופנית, היא עוד אחד מן הגורמים המסייעים לשפר את איכות השינה ולהתמודד עם עייפות.


חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

הטבות ליולדת

כתבות אחרונות

אינדקס הריון ולידה