הריון

שבועות ההריון

שבוע 5

יש רק הזדמנות אחת לשמר דם טבורי. קופות החולים מחזירות עד 75% מעלות השירות

לברור הזכאות מול קופות החולים אנא מלאו את פרטיכם:

שם:
דוא"ל:
טלפון:
תאריך לידה צפוי:

באמצעות שירות תא לחיים - דם טבורי בהדסה
>> בואו ללמוד מהטעויות של גלית גוטמןאז לא קיבלת מחזור - כנראה שאת בהריון, וכדאי לך לפנות אל הרופא על מנת לוודא זאת באמצעות בדיקת הריון (אם כי סביר להניח שכבר ערכת את הבדיקה הביתית...).

בביקור הראשון אצל רופא הנשים שלך תקבלי מהרופא הפניה לביצוע מספר בדיקות דם, ובנוסף לכך תקבלי מרשם לויטמינים שמומלץ לקחת בזמן ההיריון.

השליה וחבל הטבור כבר מספקים מזון וחמצן לעובר, שמתפתח בקצב מסחרר. העובר פגיע מאד כרגע, ושלב זה (עד השבוע העשירי להריון) הוא השלב הקריטי ביותר בהתפתחותו.

מה קורה לגופך:

בשבוע זה כבר נפוצות יותר תופעות כמו עייפות או בחילות (או שתיהן...). ממשיכים הסימפטומים מהשבוע שעבר, וייתכן מאד שהם יחמירו, ושיתווספו להם כאבי ראש. אם את סובלת מהתסמינים הללו - אל דאגה, זו רק תקופה חולפת. שימי לב שלא כל הנשים חוות את התופעות הנ"ל, כך שגם אם אינך סובלת מהן אין מקום לדאגה. עם זאת, במידה והסימפטומים נעלמו באופן פתאומי, כדאי לדבר עם הרופא.

מה קורה לתינוקך:

בשלב זה אורכו של העובר שלך 1.5-2.5 מ"מ (בערך כגודלו של גרגר סומסום), ועדיין לא ניתן לזהות כי מדובר בתינוק. עם זאת, כבר בשלב מוקדם כ"כ, אפשר יהיה בבדיקת אולטרא-סאונד להבדיל בין החלק האחורי לחלק הקדמי של העובר, כאשר בחלקו הקדמי מתחילים כבר עכשיו להתפתח הראש והמוח. יכול להיות שבבדיקת אולטרא-סאונד ניתן יהיה לראות גם אם תלדי תאומים, ובמידה וכן - האם הם יהיו תאומים זהים או לא.

העובר מורכב כרגע מ-3 שכבות תאים הנקראות אקטודרם, מזודרם ואנדודרם. האקטודרם הוא השכבה העליונה, ממנה יתפתחו המוח, השיער והעור של התינוק. האנדודרם הוא השכבה התחתונה, וממנה תתפתח מערכת הנשימה ומספר איברים פנימיים נוספים. השכבה האמצעית היא המזודרם, וממנה יתפתחו הלב, מערכת העיכול, שרירים ועצמות. למעשה, כבר השבוע ליבו הקטן של העובר יתחיל לפעום!

זה הזמן:

  • ללמוד עוד על בדיקות דם ושתן הנעשות מיד לאחר קבלת תוצאת בדיקת הריון חיובית.
  • לקבל מהרופא מרשם לויטמינים שכדאי לקחת.
  • לקנות חזיית ספורט: בשלב זה, אם הרגישות בשדיים גדולה, מומלץ ללבוש חזיות בעלות תמיכה מוגברת.
  • להמשיך לבצע פעילות ספורטיבית קלה.

 

שירותים מקצועיים

קהילת הריון ולידה

פוריות

לקראת הריון

הריון

לידה

אחרי הלידה

השנה הראשונה

העלאת מאמר

  • העלאת מאמר

העלאת סיפור אישי

כללי

 

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

 

                   
       תנאי השימוש בשירות      

    מובהר במפורש, כי השירותים והתכנים אשר מסופקים במסגרת שירות זה, מיועדים על מנת לספק אינפורמציה כללית בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה, אשר מכל מקרה חוות דעתו היא הקובעת. התכנים והמידע המסופקים במסגרת השירות הנם כלליים בלבד, ועלולים לבטא אסכולה רפואית מסוימת או דעה אישית, והם אף תלויים בנסיבותיו ובעובדותיו של כל מקרה. בנוסף, התכנים המוצעים במסגרת השירות עלולים להכיל ליקוי ו/או טעות ו/או הטיה ו/או אי דיוק במידע ו/או בדרך העברתו או הצגתו, ואין להסתמך עליהם.

ייתכן שהמלצת מומחה תהיה שונה מהמתואר באופן כללי באתר, ובכלל זה יתכן ותתבקשו לבצע בדיקות נוספות, לחזור על בדיקות מסוימות או לבצע בדיקות בזמנים אחרים מאלו אשר מתוארים במסגרת השירות. אין להסתמך על עצה ו/או מידע המתקבלים באמצעות השירות ובכל עניין רפואי יש לפנות למומחה או איש המקצוע המתאים. בכל מקרה, המלצת איש המקצוע שלך היא הקובעת, ואין לראות בשירות הניתן במסגרת זו, בשום אופן או צורה, כתחליף להתייעצות עם המומחה מתאים, ובכלל זה כתחליף למעקב הריון אצל רופא מומחה.

מובהר כי איכות השירות תלויה בגורמים נוספים אשר אינם בשליטת החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), ובין היתר באיכות וטיב התקשורת והכיסוי הסלולארי, איכות ציוד הקצה, תקלות ברשת הסלולארית, ברשת החשמל, בציוד הממוחשב ועוד, והחברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), לא ישאו באחריות כלשהי בקשר עם כך.

כל שימוש בשירות, נעשית על אחריותו הבלעדית של המשתמש, והתכנים במסגרת השירות עומדים לרשות המשתמש כמות שהם (As Is) בלא כל התחייבות של החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם.

החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) רשאים לנתק מהשירות משתמשים שביקשו להיחסם מקבלת שירותי תוכן/הודעות SMS או להתנתק מהשירות מכל סיבה אחרת, וכן לנתק מהשירות ו/או להפסיק את השירות ביוזמתם ובכפוף לכל דין.

המשתמש מתחייב לדווח לחברה, בכל מקרה של הפסקת שירות, במקרה בו ציוד הקצה יחדל לתמוך בקבלת הודעות SMS, וכן במקרה של אבדן, גניבה או העברת בעלות בציוד קצה.

מובהר במפורש, כי כל עוד המשתמש לא ביקש להפסיק את קבלת השירות, החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) ימשיכו לספק את השירות לציוד הקצה, ובכלל זאת, גם אם לא יהיה באפשרות המשתמש לקבלו ו/או יחזיק בו צד שלישי.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב - SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פניה טלפונית , מידע בדבר שירותיה , וכן מידע שיווקי ופרסומי- הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים , והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלוח.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב- SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פנייה טלפונית, מידע בדבר שירותיה, וכן מידע שיווקי ופרסומי – הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים, והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלחו

טרם הירשמותך לשירות, קרא שנית את תנאי השימוש באתר, אשר חלים גם על שירות זה. במסגרת זאת, ומבלי לגרוע מכלליות האמור, תשומת לבך מופנית למדיניות הפרטיות של האתר, ובכלל זה לכך שפרטיך ישמרו במאגר המידע של החברה. הירשמותך לשירות זה, ייחשב כהסכמה מצדך לכל התנאים ההתניות וההודעות הכלולים בהודעה זו ובתנאי השימוש של האתר.

                 סגירה