הריון

שבועות ההריון

שבוע 6

יש רק הזדמנות אחת לשמר דם טבורי. קופות החולים מחזירות עד 75% מעלות השירות

לברור הזכאות מול קופות החולים אנא מלאו את פרטיכם:

שם:
דוא"ל:
טלפון:
תאריך לידה צפוי:

באמצעות שירות תא לחיים - דם טבורי בהדסה
>> בואו ללמוד מהטעויות של גלית גוטמןההריון אושר על ידי הרופא, ובהחלט אפשר לברכך במזל טוב! מתי ואיך תבשרי להורים ולחברים את הבשורה המשמחת? האם כבר סיפרת? בגלל פחד מפני הפלה, נשים רבות מחכות עד לסוף השליש הראשון של ההריון ורק אז מספרות. אם בחרת בגישה זו, תגלי במהרה כי קשה מאוד לא לשתף את העולם בסודך.

בשלב זה של ההיריון התאים העובריים ממשיכים להתחלק בקצב מטורף, ומתחילים להיווצר איברי התינוק. העובר עובר שינויים רבים השבוע, דבר שכמובן משפיע גם עלייך ועל אורח חייך.

מה קורה לגופך:

סביר להניח שעדיין אי אפשר להבחין חיצונית בהריונך (למרות שאנשים סביבך ישבעו כי את זוהרת במיוחד...). רמות ההורמונים בגופך גבוהות מאד, דבר שמסביר את מצבי הרוח הקיצוניים שאת ודאי חווה. שלב זה של ההיריון מתאפיין בעליות וירידות חדות במצב הרוח, בלי שום סיבה נראית לעין (פרט לכך שאת בהריון...).

בחילות הבוקר (ולא רק בבוקר) מחמירות בד"כ, ויכולות להופיע ללא התראה מוקדמת. ייתכן שתהיה לך גם רגישות רבה בחזה - לבישת חזיות תומכות יכולה להקל על חוסר הנוחות. מצד שני, יתכן כי את ברת מזל, והתסמינים המעצבנים הללו יפסחו עלייך כליל... כך או כך, אין הופעת או היעדר תופעות הריון מעיד כהוא זה על מצב ההריון והתפתחותו התקינה או הבלתי תקינה. כל התופעות הללו טבעיות ונורמליות, רובן ככולן מטרידות, ונקודות האור הן שהן למרות הכל מעידות על הריון, ושהן לא נמשכות לנצח. פשוט עניין של מזל או חוסר מזל. חלק נרחב מהבעיות אפשר ורצוי לפתור או לפחות להקל. קיראי עוד על כיצד להתמודד עם בעיות שכיחות בזמן הריון.

אף על פי שהופעת דימומים קלים בתחילת הריון הם תופעה שכיחה, הם יכולים במקרים מסוימים להצביע על בעיה. לכן, אם תתקלי בכתמי דם בתחתונים, פני לרופא המטפל.

שימי לב!

אם עדיין לא התחלת לשמור על עצמך ועל תינוקך מזיהומים וסיכונים מיותרים כמו שתיית אלכוהול, עישון ו/או צריכת סמים, אל תחכי עוד שניה אחת כדי להפסיק. השלבים הראשוניים בהתפתחות התינוק קריטיים ומשמעותיים מאוד לגבי המשך התפתחותו התקינה, וכל סוג של רעל שתכניסי לגופך (כמו הרעלים המוזכרים למעלה) עלול לפגוע בו בצורה קשה.

מה קורה לתינוקך:

אצלך אולי הכל כרגיל - עוד לא מבחינים בהריון ואולי את אפילו לא סובלת משום תופעה אופיינית, אבל עוברך עובר תקופה משמעותית של גדילה: השבוע העובר יגיע לאורך של 4-6 מ"מ. ראשו גדול מאד ביחס לגוף, שרק מתחיל להתפתח. בראשו של התינוק מתחילות להיווצר אוזניים קטנטנות. לבו מתחלק לחדר ימני וחדר שמאלי, והדופק שלו נע בין 100-130 פעימות לדקה. גודלו של הלב בערך בגודל של גביש סוכר בודד, והוא מתפקד בשלב זה בצורה בסיסית בלבד. כמו כן מתחילה להיווצר מערכת נשימה, כבד, ומספר איברים פנימיים. ניצנים קטנטנים שבעתיד יהיו הידיים והרגליים מתחילים לבצבץ, אך זוהי רק תחילת ההתפתחות שלהם, ויעבור עוד זמן רב לפני שתוכלי להרגיש את תנועת התינוק ברחם.

למרות ההתפתחות המואצת של תינוקך, הוא עדיין לא נראה אנושי, אלא יותר כמו ראשן.

זה הזמן:

  • לוודא כי עברת בדיקות דם ושתן הנעשות מיד לאחר קבלת תוצאת בדיקת הריון חיובית.
  • לאכול מזון עשיר בסידן וחלבונים, החיוניים להתפתחות העצמות והשרירים של התינוק. אחד המקורות העיקריים לכך הוא מוצרי חלב, אך גם דגים, סויה ועוד.
  • להקפיד על שתייה מרובה: כך תהיה הובלת החמצן והמזון מגופך לעובר יעילה יותר, ומצד שני הסיכון לדלקות בדרכי השתן ולהתייבשות יקטן.
  • לבצע פעילות גופנית כגון הליכה או שחיה, אך להימנע מפעילות מאומצת, ספורט תחרותי, ופעילויות בהן קיים סיכון גבוה לנפילה.
  • להעלות את צריכת ויטמין C במיוחד בתקופה זו שגדילת התאים של העובר בתאוצה. ויטמין C תוכלי למצוא בכמויות גדולות במיץ תפוזים, תותים, קיוי ובגמבות (פלפלים אדומים).
  • להקפיד על לקיחת תוסף חומצה פולית ותוסף ברזל.

 

שירותים מקצועיים

קהילת הריון ולידה

פוריות

לקראת הריון

הריון

לידה

אחרי הלידה

השנה הראשונה

העלאת מאמר

  • העלאת מאמר

העלאת סיפור אישי

כללי

 

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

 

                   
       תנאי השימוש בשירות      

    מובהר במפורש, כי השירותים והתכנים אשר מסופקים במסגרת שירות זה, מיועדים על מנת לספק אינפורמציה כללית בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה, אשר מכל מקרה חוות דעתו היא הקובעת. התכנים והמידע המסופקים במסגרת השירות הנם כלליים בלבד, ועלולים לבטא אסכולה רפואית מסוימת או דעה אישית, והם אף תלויים בנסיבותיו ובעובדותיו של כל מקרה. בנוסף, התכנים המוצעים במסגרת השירות עלולים להכיל ליקוי ו/או טעות ו/או הטיה ו/או אי דיוק במידע ו/או בדרך העברתו או הצגתו, ואין להסתמך עליהם.

ייתכן שהמלצת מומחה תהיה שונה מהמתואר באופן כללי באתר, ובכלל זה יתכן ותתבקשו לבצע בדיקות נוספות, לחזור על בדיקות מסוימות או לבצע בדיקות בזמנים אחרים מאלו אשר מתוארים במסגרת השירות. אין להסתמך על עצה ו/או מידע המתקבלים באמצעות השירות ובכל עניין רפואי יש לפנות למומחה או איש המקצוע המתאים. בכל מקרה, המלצת איש המקצוע שלך היא הקובעת, ואין לראות בשירות הניתן במסגרת זו, בשום אופן או צורה, כתחליף להתייעצות עם המומחה מתאים, ובכלל זה כתחליף למעקב הריון אצל רופא מומחה.

מובהר כי איכות השירות תלויה בגורמים נוספים אשר אינם בשליטת החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), ובין היתר באיכות וטיב התקשורת והכיסוי הסלולארי, איכות ציוד הקצה, תקלות ברשת הסלולארית, ברשת החשמל, בציוד הממוחשב ועוד, והחברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), לא ישאו באחריות כלשהי בקשר עם כך.

כל שימוש בשירות, נעשית על אחריותו הבלעדית של המשתמש, והתכנים במסגרת השירות עומדים לרשות המשתמש כמות שהם (As Is) בלא כל התחייבות של החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם.

החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) רשאים לנתק מהשירות משתמשים שביקשו להיחסם מקבלת שירותי תוכן/הודעות SMS או להתנתק מהשירות מכל סיבה אחרת, וכן לנתק מהשירות ו/או להפסיק את השירות ביוזמתם ובכפוף לכל דין.

המשתמש מתחייב לדווח לחברה, בכל מקרה של הפסקת שירות, במקרה בו ציוד הקצה יחדל לתמוך בקבלת הודעות SMS, וכן במקרה של אבדן, גניבה או העברת בעלות בציוד קצה.

מובהר במפורש, כי כל עוד המשתמש לא ביקש להפסיק את קבלת השירות, החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) ימשיכו לספק את השירות לציוד הקצה, ובכלל זאת, גם אם לא יהיה באפשרות המשתמש לקבלו ו/או יחזיק בו צד שלישי.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב - SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פניה טלפונית , מידע בדבר שירותיה , וכן מידע שיווקי ופרסומי- הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים , והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלוח.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב- SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פנייה טלפונית, מידע בדבר שירותיה, וכן מידע שיווקי ופרסומי – הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים, והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלחו

טרם הירשמותך לשירות, קרא שנית את תנאי השימוש באתר, אשר חלים גם על שירות זה. במסגרת זאת, ומבלי לגרוע מכלליות האמור, תשומת לבך מופנית למדיניות הפרטיות של האתר, ובכלל זה לכך שפרטיך ישמרו במאגר המידע של החברה. הירשמותך לשירות זה, ייחשב כהסכמה מצדך לכל התנאים ההתניות וההודעות הכלולים בהודעה זו ובתנאי השימוש של האתר.

                 סגירה