שבועות ההריון

שבוע 34 להריון - שבועות הריון

מה קורה לגופך:

גופך מתכונן ללידה ע"י התכווצויות רחם רבות וחזקות יותר מכפי שהיו בהתחלה. בעוד פחות מחודשיים תלדי, וכדאי שתתחילי להכיר את מהלך הלידה- החל מהציר הראשון, דרך פתיחת צוואר הרחם,ועד לידת התינוק ויציאת השלייה. על מנת לדעת מתי להגיע לבית החולים כדאי שתלמדי קודם כיצד עלייך למדוד את תדירות הצירים: המרחק בין צירים מוגדר כפרק הזמן שעובר מרגע שמתחיל הציר הראשון עד תחילת הציר שבא אחריו. ע"י מדידת הזמן שעובר בין ההתכווצויות, תוכלי גם להסיר ספק במידה ואינך בטוחה אם את חווה צירים מדומים או את תחילת הצירים האמיתיים.

בזמן האחרון את ודאי מרגישה עייפה רוב הזמן, דבר שאופייני לנשים בהריון מתקדם. אין ספק שהקושי לישון בלילה, הכאבים השונים, והפחד מהלידה הקרבה רק מתישים אותך יותר. נסי לנוח כמה שרק אפשר, וגם אם את חייבת להתעורר- השתדלי להימנע משתיית קפה כפתרון לעייפות.

בשלב זה עשויים להופיע פצעונים על בטנך ועל ירכייך. מדובר בתופעה שנקראת PUPPP, ואמנם היא מציקה, אך אינה מזיקה. בכל אופן, אם יש לך פצעונים כאלה פני לרופא על מנת שיבדוק ויאשר כי לא מדובר בבעיה אחרת. גם אם תרגישי גרד בכל הגוף (אפילו אם אינו מלווה בפריחה) רצוי שתיידעי את הרופא.

מה קורה עם תינוקך:

התינוק שלך ממשיך לגדול בקצב מהיר, ומשקלו מגיע השבוע ל- 2000-2200 גרם! השיער שכיסה את גופו נעלם כבר כמעט לחלוטין, ואילו ה-vernix (אותה שכבה שומנית שמגנה על העור) נעשה עבה יותר. עצמות הגוף ממשיכות להתחזק, תהליך שדורש הרבה סידן. גם עכשיו, הקפידי על תזונה נכונה ועל מוצרי חלב המכילים סידן רב בפרט.

המוח ומערכת העצבים של התינוק עדיין מתפתחים, והריאות מפותחות כבר לגמרי. בבלוטת האדרנל של התינוק נוצרים הורמונים שעוברים לגופך דרך השלייה, וגורמים לך להתחיל לייצר חלב. אם עד כה דאגת מהאפשרות שתלדי בטרם עת- את יכולה להירגע. 99% מהתינוקות שנולדים בשלב זה יכולים כבר לשרוד מחוץ לרחם, ולרובם המכריע לא יהיו בעיות עתידיות כתוצאה מלידתם המוקדמת.

זה הזמן:

  • לעבור על השלבים השונים של מהלך הלידה - אם עוד לא עשית זאת.
  • לנוח כמה שאפשר, ולקום לאט ממצב של ישיבה או שכיבה.
  • להקפיד על תזונה בריאה, מזונות עשירים בסידן, ולהימנע ממשקאות המכילים קפאין...
  • חשוב לשים לב להמלצות משרד הבריאות בנוגע לצריכת תוסף יוד אצל נשים בתקופת טרום הריון, הריון והנקה - לחצי לפרטים נוספים

הטיפ השבועי:

מריחה של שמן תינוקות על הבטן והירכיים תסייע לשמור על הלחות בעורך.


חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

הטבות ליולדת

כתבות אחרונות

אינדקס הריון ולידה