הריון

סיבוכים במהלך הריון

סיבוכים במהלך ההריון- כללי

יש רק הזדמנות אחת לשמר דם טבורי. קופות החולים מחזירות עד 75% מעלות השירות

לברור הזכאות מול קופות החולים אנא מלאו את פרטיכם:

שם:
דוא"ל:
טלפון:
תאריך לידה צפוי:

באמצעות שירות תא לחיים - דם טבורי בהדסה
>> בואו ללמוד מהטעויות של גלית גוטמן


הריון בסיכון

בכל הריון השאיפה המובנת מאליה היא לסיימו כך שיש: "אימא בריאה עם ילד בריא בבית". שאיפה זו מכתיבה את מעקב ההיריון שנועד להבטיח את קיומה של מטרה זו. ישנם מצבים אשר מעלים את הסיכון הרפואי והבריאותי של היולדת ו/או של העובר, ומובילים את הרופאים לטבוע את האבחנה הריון בסיכון גבוה. הביטוי "הריון בסיכון" הוא ביטוי המעורר דאגה ופחד, אך המטרה היא לא לייצר חשש, אלא לדאוג לכך שהיולדת הצפויה, כמו גם העובר, יקבלו את המעקב וההשגחה המתאימים והטובים ביותר במהלך ההיריון.

ישנם מצבים רבים שר הופכים הריון להריון בסיכון. לעיתים, מדובר במחלות כרוניות אשר האישה נושאת עימה במשך חודשים ושנים טרם ההיריון, כגון - יתר לחץ דם או קרישיות יתר - במקרים אלו אנו נדע כי מדובר בהריון בסיכון עוד לפני שהחל, וחשוב להתכונן לזה. פעמים אחרות מדובר בסיבוכים המתפתחים תוך כדי ההיריון, בין אם אצל האימא או אצל העובר, כגון - רעלת הריון וסוכרת הריונית. לא כל הריון שהחל בסיכון, או שהפך להיות בסיכון תוך כדי ההיריון, יישאר כזה לכל אורכו. פעמים רבות הגורם שהפך את ההיריון לסיכון, חולף לו ומהלך ההיריון חוזר לשגרתו - כגון מחלות זיהומיות, צירים מוקדמים ועוד.

יולדות אשר הריונן נחשב כהריון בסיכון זקוקות למעקב הריון תכוף יותר, עם ביקורים רבים יותר במהלכו אצל הרופא ו/או אצל האחות. קיים סיכוי גדול כי ידרשו בנוסף למעקב ההיריון הרגיל גם בדיקות מיוחדות, אולטרה-סאונד, בדיקות דם, דיקור מי שפיר ועוד. אופי המעקב ותכיפותו נקבעים באופן פרטני לכל יולדת, בהתאם לגורם שטומן בחובו את הסיכון להריון. מעקב ההיריון אינו רק תכוף יותר אלא נעשה על ידי צוות רפואי מיומן הכולל רופא המומחה בהריון בסיכון, יחד עם צוות מסייע ויועץ על פי העניין הרפואי, כגון - אנדוקרינולוג לנשים עם סוכרת בהריון, נפרולוג לנשים עם יתר לחץ דם ועוד. רופאים המומחים בתחום של הריון בסיכון גבוה נקראים גם מומחים לרפואת האם-והעובר או פרינטולוגים.

אחת הנקודות החשובות, היא ההכנה להריון. על ידי הכנה מתאימה ניתן להשלים בדיקות, ולקבל טיפול מתאים עוד טרם ההיריון, מתוך מטרה לצמצם, לאזן ואף לרפא את גורם הסיכון, ובכך להבטיח תוצאות הריון טובות, כגון - איזון סכרת טרם ההיריון, הפסקת תרופות המסכנות את ההיריון או ירידה במשקל במידת הצורך. למעשה, לא רק בהריון בסיכון, ההכנה להריון הינה חשובה וחיונית גם לנשים בריאות.

רשימת המצבים היכולה להוביל את ההיריון להיות בסיכון היא ארוכה ומרובה, וכוללת בין היתר:

 • עיכוב גדילה של העובר
 • לידה מוקדמת
 • יתר לחץ דם ורעלת הריון
 • סיבוכים בשלייה, כגון שלייה נמוכה, שליית פתח, הפרדות שלייה
 • סכרת בהריון, או סכרת טרום הריונית
 • מחלות ממאירות בהריון
 • מחלות כרוניות שונות, כגון: מחלות כליה, מחלות לב, אפילפסיה, אסטמה, זאבת ועוד
 • מחלות אוטואימוניות
 • קרישיות יתר
 • שימוש באלכוהול או סמים
 • הריון בגיל צעיר או בגיל מבוגר
 • הריונות מרובי עוברים
 • הפלות חוזרות
 • מומים אנטומיים או מחלות גנטיות אצל העובר
 • זיהומים בהריון, כגון: הפטיטיס, אדמת, CMV, עגבת, הרפס, אבעבועות רוח, טוקסופלזה, איידס ועוד
 • חשיפה לתרופות העלולות לפגוע בהריון ו/או בעובר
 • משקל עודף או תת תזונה
 • אנמיה אימהית משמעותית
 • מום במבנה הרחם, רחם שרירני, הריון עם התקן תוך רחמי
 • דימום בהריון
 • ריבוי מי שפיר, מיעוט מי שפיר
 • סיבוכים בהריונות קודמים
 

שירותים מקצועיים

קהילת הריון ולידה

פוריות

לקראת הריון

הריון

לידה

אחרי הלידה

השנה הראשונה

העלאת מאמר

 • העלאת מאמר

העלאת סיפור אישי

כללי

 

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

 

                   
       תנאי השימוש בשירות      

    מובהר במפורש, כי השירותים והתכנים אשר מסופקים במסגרת שירות זה, מיועדים על מנת לספק אינפורמציה כללית בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה, אשר מכל מקרה חוות דעתו היא הקובעת. התכנים והמידע המסופקים במסגרת השירות הנם כלליים בלבד, ועלולים לבטא אסכולה רפואית מסוימת או דעה אישית, והם אף תלויים בנסיבותיו ובעובדותיו של כל מקרה. בנוסף, התכנים המוצעים במסגרת השירות עלולים להכיל ליקוי ו/או טעות ו/או הטיה ו/או אי דיוק במידע ו/או בדרך העברתו או הצגתו, ואין להסתמך עליהם.

ייתכן שהמלצת מומחה תהיה שונה מהמתואר באופן כללי באתר, ובכלל זה יתכן ותתבקשו לבצע בדיקות נוספות, לחזור על בדיקות מסוימות או לבצע בדיקות בזמנים אחרים מאלו אשר מתוארים במסגרת השירות. אין להסתמך על עצה ו/או מידע המתקבלים באמצעות השירות ובכל עניין רפואי יש לפנות למומחה או איש המקצוע המתאים. בכל מקרה, המלצת איש המקצוע שלך היא הקובעת, ואין לראות בשירות הניתן במסגרת זו, בשום אופן או צורה, כתחליף להתייעצות עם המומחה מתאים, ובכלל זה כתחליף למעקב הריון אצל רופא מומחה.

מובהר כי איכות השירות תלויה בגורמים נוספים אשר אינם בשליטת החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), ובין היתר באיכות וטיב התקשורת והכיסוי הסלולארי, איכות ציוד הקצה, תקלות ברשת הסלולארית, ברשת החשמל, בציוד הממוחשב ועוד, והחברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), לא ישאו באחריות כלשהי בקשר עם כך.

כל שימוש בשירות, נעשית על אחריותו הבלעדית של המשתמש, והתכנים במסגרת השירות עומדים לרשות המשתמש כמות שהם (As Is) בלא כל התחייבות של החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם.

החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) רשאים לנתק מהשירות משתמשים שביקשו להיחסם מקבלת שירותי תוכן/הודעות SMS או להתנתק מהשירות מכל סיבה אחרת, וכן לנתק מהשירות ו/או להפסיק את השירות ביוזמתם ובכפוף לכל דין.

המשתמש מתחייב לדווח לחברה, בכל מקרה של הפסקת שירות, במקרה בו ציוד הקצה יחדל לתמוך בקבלת הודעות SMS, וכן במקרה של אבדן, גניבה או העברת בעלות בציוד קצה.

מובהר במפורש, כי כל עוד המשתמש לא ביקש להפסיק את קבלת השירות, החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) ימשיכו לספק את השירות לציוד הקצה, ובכלל זאת, גם אם לא יהיה באפשרות המשתמש לקבלו ו/או יחזיק בו צד שלישי.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב - SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פניה טלפונית , מידע בדבר שירותיה , וכן מידע שיווקי ופרסומי- הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים , והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלוח.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב- SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פנייה טלפונית, מידע בדבר שירותיה, וכן מידע שיווקי ופרסומי – הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים, והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלחו

טרם הירשמותך לשירות, קרא שנית את תנאי השימוש באתר, אשר חלים גם על שירות זה. במסגרת זאת, ומבלי לגרוע מכלליות האמור, תשומת לבך מופנית למדיניות הפרטיות של האתר, ובכלל זה לכך שפרטיך ישמרו במאגר המידע של החברה. הירשמותך לשירות זה, ייחשב כהסכמה מצדך לכל התנאים ההתניות וההודעות הכלולים בהודעה זו ובתנאי השימוש של האתר.

                 סגירה