הריון

שבועות ההריון

שבוע 24

יש רק הזדמנות אחת לשמר דם טבורי. קופות החולים מחזירות עד 75% מעלות השירות

לברור הזכאות מול קופות החולים אנא מלאו את פרטיכם:

שם:
דוא"ל:
טלפון:
תאריך לידה צפוי:

באמצעות שירות תא לחיים - דם טבורי בהדסה
>> בואו ללמוד מהטעויות של גלית גוטמןמה קורה לגופך:

ככל שהתינוק שלך גדל ומתפתח יותר, סביר להניח שאת מרגישה יותר את תנועותיו, ואולי את יכולה כבר להבחין מתי הוא ער ומתי הוא ישן. הרחם שלך בשלב זה מגיע עד קצת מעל הטבור, וגודלו כבר בערך כגודל של כדורגל! גדילת הרחם גורמת לעורך להימתח במהירות, ולכן את עשויה להרגיש גירודים ועקצוצים בעור. נסי למרוח קרם גוף באופן יומיומי על מנת למנוע את הגרד ואת היובש בעור. יכול להיות שאת סובלת לאחרונה גם מיובש בעיניים. זהו מאפיין נוסף של השלב בו את נמצאת בהריון, וניתן לפתור זאת בקלות בעזרת טיפות עיניים.

השבוע או באחד השבועות הקרובים תעברי בדיקת סוכר (GCT ), שבמהלכה תיבדק רמת הסוכר בדמך. אם רמת הגלוקוז בדם שלך גבוהה, תצטרכי לעבור גם בדיקת העמסת סוכר (OGTT ) בכדי לאתר מצב של "סכרת הריונית". זוהי סכרת שמתפתחת לעתים בזמן ההיריון הסיכונים הכרוכים בה נובעים ברובם מהמשקל הגדול ומבנה הגוף של היילוד. כתוצאה מכך, ללא טיפול או אכילה מבוקרת, גובר הסיכוי ללידה קשה ולצורך בניתוח קיסרי.

היות ואת כבר בהריון די מתקדם, חשוב שתהיי מודעת לסיבוכים שעשויים להתעורר, בכדי שתוכלי לטפל בהם ברגע שהם מתחילים. בראש ובראשונה, חשוב שתדעי לזהות את הסימנים של צירי לידה מוקדמים, ולפנות לרופא ברגע הופעתם. צירי לידה מוקדמים נפוצים בעיקר בחודשי הקיץ- כנראה כתוצאה מהתייבשות-ומתאפיינים בהתכווצויות רחם בתדירות גבוהה (מעל 4 בשעה) , דימום וגינאלי, כאבים בזמן הטלת שתן (סימנים של דלקת בדרכי השתן), ירידת מים מוקדמת, כאבי גב תחתון שהתחילו בפתאומיות, נפיחות בפנים ובידיים, הקאות רבות, לחץ חזק של הרחם וכאבי בטן חדים. חלק מהסימנים המתוארים הינם מאפיינים של תופעה בשם "רעלת הריון" (או טוקסמיה), שעשויה להוביל גם היא ללידה מוקדמת. רעלת ההיריון מזוהה על פי לחץ דם גבוה ורמת חלבונים גבוהה בשתן. הדם אינו מגיע באופן תקין לכל האיברים, וכתוצאה מכך מתפתחות בצקות בגוף, חלבונים מחלחלים מכלי הדם שבכליות לשתן, השלייה עשויה להתנתק מוקדם מדי ועלולים להתחיל צירי לידה מוקדמים. בכל מקרה של הופעת אחד או יותר מהסימנים שתוארו, פני בדחיפות לרופא שלך.

מה קורה עם תינוקך:

משבוע לשבוע גדל התינוק שלך ונעשה דומה יותר לתינוק בזמן הלידה. אורכו כעת כ-30 ס"מ, ומשקלו כמעט 600 גרם. עורו עדיין מכווץ, אך שכבת השומן החום שמתחת לעור מתחילה להתעבות. שכבה זו חשובה לצורך שמירה על חום גופו של התינוק, מכיוון שלתינוקות קשה במיוחד לווסת את חום גופם.

מוחו של התינוק ממשיך לגדול, וחוש הטעם שלו מתפתח, אולם ההתפתחות הבולטת ביותר כרגע היא זו של הריאות: אמנם בשלב זה התינוק עדיין מקבל חמצן דרך השלייה, אך הוא מכין את הריאות שלו כבר עכשיו לתהליך הנשימה. בתוך הריאות נוצרות הסתעפויות רבות ובסופן נאדיות הריאה. הריאות יוצרות חומר ששומר על נאדיות הריאה, מונע מהן להידבק זו לזו, ויאפשר להן להתנפח ולהתמלא באוויר כשהתינוק יתחיל לנשום.

זה הזמן:


 

שירותים מקצועיים

קהילת הריון ולידה

פוריות

לקראת הריון

הריון

לידה

אחרי הלידה

השנה הראשונה

העלאת מאמר

  • העלאת מאמר

העלאת סיפור אישי

כללי

 

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

 

                   
       תנאי השימוש בשירות      

    מובהר במפורש, כי השירותים והתכנים אשר מסופקים במסגרת שירות זה, מיועדים על מנת לספק אינפורמציה כללית בלבד ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה, אשר מכל מקרה חוות דעתו היא הקובעת. התכנים והמידע המסופקים במסגרת השירות הנם כלליים בלבד, ועלולים לבטא אסכולה רפואית מסוימת או דעה אישית, והם אף תלויים בנסיבותיו ובעובדותיו של כל מקרה. בנוסף, התכנים המוצעים במסגרת השירות עלולים להכיל ליקוי ו/או טעות ו/או הטיה ו/או אי דיוק במידע ו/או בדרך העברתו או הצגתו, ואין להסתמך עליהם.

ייתכן שהמלצת מומחה תהיה שונה מהמתואר באופן כללי באתר, ובכלל זה יתכן ותתבקשו לבצע בדיקות נוספות, לחזור על בדיקות מסוימות או לבצע בדיקות בזמנים אחרים מאלו אשר מתוארים במסגרת השירות. אין להסתמך על עצה ו/או מידע המתקבלים באמצעות השירות ובכל עניין רפואי יש לפנות למומחה או איש המקצוע המתאים. בכל מקרה, המלצת איש המקצוע שלך היא הקובעת, ואין לראות בשירות הניתן במסגרת זו, בשום אופן או צורה, כתחליף להתייעצות עם המומחה מתאים, ובכלל זה כתחליף למעקב הריון אצל רופא מומחה.

מובהר כי איכות השירות תלויה בגורמים נוספים אשר אינם בשליטת החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), ובין היתר באיכות וטיב התקשורת והכיסוי הסלולארי, איכות ציוד הקצה, תקלות ברשת הסלולארית, ברשת החשמל, בציוד הממוחשב ועוד, והחברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות), לא ישאו באחריות כלשהי בקשר עם כך.

כל שימוש בשירות, נעשית על אחריותו הבלעדית של המשתמש, והתכנים במסגרת השירות עומדים לרשות המשתמש כמות שהם (As Is) בלא כל התחייבות של החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם.

החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) רשאים לנתק מהשירות משתמשים שביקשו להיחסם מקבלת שירותי תוכן/הודעות SMS או להתנתק מהשירות מכל סיבה אחרת, וכן לנתק מהשירות ו/או להפסיק את השירות ביוזמתם ובכפוף לכל דין.

המשתמש מתחייב לדווח לחברה, בכל מקרה של הפסקת שירות, במקרה בו ציוד הקצה יחדל לתמוך בקבלת הודעות SMS, וכן במקרה של אבדן, גניבה או העברת בעלות בציוד קצה.

מובהר במפורש, כי כל עוד המשתמש לא ביקש להפסיק את קבלת השירות, החברה ו/או האתר ו/או מי מטעמם (לרבות ספקי השירות) ימשיכו לספק את השירות לציוד הקצה, ובכלל זאת, גם אם לא יהיה באפשרות המשתמש לקבלו ו/או יחזיק בו צד שלישי.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב - SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פניה טלפונית , מידע בדבר שירותיה , וכן מידע שיווקי ופרסומי- הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים , והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלוח.

החברה רשאית לשלוח אל המשתמש מדי פעם בדואר אלקטרוני או ב- SMS או בכל אמצעי אחר לרבות באמצעות פנייה טלפונית, מידע בדבר שירותיה, וכן מידע שיווקי ופרסומי – הן מידע שהיא עצמה תפרסם והן מידע שתקבל לצורך משלוח מידי מפרסמים אחרים, והמשתמש מסכים לכך. בכל עת יוכל המשתמש לבטל את הסכמתו ולחדול מקבלתו, באמצעים אשר יפורטו באתר ו/או בהודעות שישלחו

טרם הירשמותך לשירות, קרא שנית את תנאי השימוש באתר, אשר חלים גם על שירות זה. במסגרת זאת, ומבלי לגרוע מכלליות האמור, תשומת לבך מופנית למדיניות הפרטיות של האתר, ובכלל זה לכך שפרטיך ישמרו במאגר המידע של החברה. הירשמותך לשירות זה, ייחשב כהסכמה מצדך לכל התנאים ההתניות וההודעות הכלולים בהודעה זו ובתנאי השימוש של האתר.

                 סגירה