הריון

שבועות ההריון

שבוע 36

יש רק הזדמנות אחת לשמר דם טבורי. קופות החולים מחזירות עד 75% מעלות השירות

לברור הזכאות מול קופות החולים אנא מלאו את פרטיכם:

שם:
דוא"ל:
טלפון:
תאריך לידה צפוי:

באמצעות שירות תא לחיים - דם טבורי בהדסה
>> בואו ללמוד מהטעויות של גלית גוטמןמה קורה לגופך:

סביר להניח שבתקופה האחרונה ירד התיאבון שלך במידה רבה. זה לא מפתיע, בהתחשב בלחץ שמפעיל הרחם על מערכת העיכול, ובצרבת שרוב הנשים במצבך סובלות ממנה. ייתכן שהשבוע יתחיל התינוק לרדת לכיוון צוואר הרחם, כהכנה ללידה המתקרבת. תשמחי לשמוע שכתוצאה מכך יהיה לך קל יותר לנשום, הצרבת תפחת, וגם התיאבון שלך יחזור. החיסרון מבחינתך הוא שאם עד עכשיו שלפוחית השתן שיגעה אותך בערך פעם בשעה, מעכשיו המצב רק יחמיר...

ככל שמתקרב מועד הלידה שלך, סביר להניח שתחווי יותר התכווצויות רחם ("ברקסטון היקס"). היות וצירי הלידה יכולים להופיע גם לפני השבוע ה-40. בד"כ נהוג לנסוע לבית החולים כאשר הצירים מופיעים בהפרשים קבועים של 5 דקות למשך שעה. מקרים נוספים בהם כדאי לנסוע לבית החולים: אם "ירדו לך המים" או שאת חוששת שהם דולפים החוצה, אם חלה ירידה בפעילות התינוק, או אם את סובלת מחום, דימום, כאבי ראש חזקים, או ראיה מטושטשת.

מה קורה עם תינוקך:

התינוק שלך ממשיך לגדול, ומשקלו כעת בערך 2.75 ק"ג. אורכו בין 46-47 ס"מ. שומן מצטבר בפנים ובלחיים שלו, ושרירי הפנים מתחזקים. בשלב זה מתחילה לרדת שכבת ה-vernix (השכבה השמנונית שהגנה על התינוק לאורך ההיריון). תינוקות רבים יצנחו מעט השבוע לכיוון צוואר הרחם, דבר שיקל עלייך בתהליכי הנשימה והעיכול.

96% מהתינוקות ממוקמים ברחם בשלב זה כאשר ראשם מופנה לכיוון צוואר הרחם, באופן שמאפשר לידה נוחה ככל הניתן. עבור ה-4% הנותרים, אם עד עכשיו הם לא התהפכו בעצמם, עדיין אפשר לנסות לעודד אותם להתהפך בצורה ידנית, ע"י היפוך עובר חיצוני (פרוצדורה שמבוצעת ע"י רופא מומחה).


 

שירותים מקצועיים

קהילת הריון ולידה

פוריות

לקראת הריון

הריון

לידה

אחרי הלידה

השנה הראשונה

העלאת מאמר

  • העלאת מאמר

העלאת סיפור אישי

כללי

 

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת, או ייעוץ מוסמך. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של הרופא המטפל. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.