שלבי התפתחות התינוק

הסתגלות התינוק לאחר הלידה

שבוע מס' 1

שבוע מס' 2

שבוע מס' 3

שבוע מס' 4

הסתגלות התינוק לאחר הלידה: שבוע מס' 2

התפתחות התינוק:

התינוק צריך זמן כדי להתרגל לקולות, למראות ולתחושות שהוא מגלה בעולה שמחוץ לסביבה החמימה והנעימה של הרחם. בשלב הזה התינוק מבלה את רוב זמנו במצבי שינה שונים, בערנות שקטה ובערנות פעילה וקשה לאתר קווים לאישיותו. הוא יודע לתקשר רק באמצעות בכי. אבל הוא מזהה את הקול ואת מגע הגוף של אמו שתוכל לתקשר עמו בעזרתם. הוא אוהב שמחזיקים אותו על הידיים, מלטפים אותו, מנשקים אותו, מעסים את גופו וסוחבים אותו ממקום למקום. כשהוא שומע את קול אמו או רואה את פניה הוא אפילו עשוי להשמיע את הצליל "אה" והוא ינסה לאתר את פניה מבין פנים רבות שהוא רואה.

החיים שלכם: אי נוחות וכאבים בהנקה

בין יומיים לארבעה ימים אחרי הלידה את עשויה להרגיש תחושת מלאות בשדיים. תחושה שעלולה להתחלף במה שמוכר כגודש (עד אז התינוק יונק ממך את הקולוסטרום, חלב אם ראשוני מזין). השינוי מלווה לפעמים בתופעת לוואי לא כל כך נעימה ואי נוחות רבה. למה זה קורה? הגוף גורם לבלוטות החלב להפריש את החלב החוצה דרך הפטמות ואת גם מתמודדת עם נפילה ברמות ההורמונים שמתרחשת אחרי הלידה, כל זאת יחד עם התחושה הבלתי מוכרת של מציצת הפטמות על ידי הרך הנולד. רגישות בשדיים, שדיים קשים או חמים, נפיחות ותחושת כאב הן תופעות נפוצות בתחילת ההנקה. אל תמהרי להסיק מסקנות ולחשוב שהנקה זה לא בשבילך. הגודש ייעלם ככל שהגוף שלך יסתגל להנקה. בינתיים, הנה כמה טיפים שיעזרו לך להפחית את הכאב:
  • מקלחת חמה.
  • קומפרסים חמים (כגון מטליות ספוגות במים חמים וסחוטות) על כל שד לפני כל הנקה.
  • שחררי קצת חלב לפני ההנקה – במסאז` ובסחיטה ידנית או בשאיבה - משום שמלאות כזו עלולה לגרום לקושי בתפיסת הפטמה, מה שיגרום לתינוק למקם את הפה שלו במקום הלא נכון, להתאמץ יותר כדי לינוק את החלב, וכתוצאה מכך לגרום לך כאב חזק יותר.
  • לבשי חזיית הנקה תומכת. יש נשים המעדיפות ללבוש חזייה כזו אפילו בלילה.
  • הניקי כל שעתיים שלוש. אל תמנעי מהנקה בגלל הכאב – ככל שתניקי יותר, כך ירגישו השדיים שלך טוב יותר.
  • דאגי לשתייה מספקת על מנת לשמור על אספקת חלב טובה.
  • הניקי לסירוגין בכל פעם משד אחר.
  • הניחי קומפרס קר על השד אחרי ההנקה. את יכולה להשתמש בשקית קרח גרוס או בשקית של ירקות קפואים.


יש לכם שאלות או צריכים ייעוץ?
היועצות שלנו ממתינות לתת לכם מענה מהיר בפורום שלנו.

חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)

שמות לתינוקות

  בנים   בנות   יוניסקס
לפי התאמה נומרולוגית:
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

כתבות אחרונות