שלבי התפתחות התינוק

הסתגלות התינוק לאחר הלידה

שבוע מס' 1

שבוע מס' 2

שבוע מס' 3

שבוע מס' 4

הסתגלות התינוק לאחר הלידה: שבוע מס' 4

התפתחות התינוק:

תינוקות אוהבים למצוץ וזקוקים להפעיל את הרפלקס הזה, אז אל תמנעו מהם את זה. אולי אפילו כבר גיליתם שמוצץ מרגיע נפלא את תינוקכם. בהעדר מוצץ או זרת של אמא, התינוק ימצא את האגודל או אצבעות אחרות שלו וימצוץ אותן כדי להרגיע את עצמו.

האקדמיה האמריקנית לרפואת ילדים (AAP), אשר מתבססת על עדויות ממחקרים המראות כי מציצת מוצץ עשויה להפחית את הסיכון לתסמונת מוות בעריסה (Sudden (Infant death Syndrome, ממליצה על שימוש במוצץ בזמן המנוחה והשינה של התינוק, אבל יחד עם זאת, לא צריך להכניס את המוצץ לפיו של התינוק, אם הוא נופל מפיו כשהוא נרדם.

החיים שלכם: בונדינג (החיבור עם התינוק)

יש אימהות המספרות שהן חשות אהבה מיידית ועמוקה לתינוק כבר מההתחלה וזה מה ש"בונדינג" כביכול צריך להיות. אבל "בונדינג" הוא לאו דווקא רגע ייחודי וקסום המתרחש בחדר הלידה. אצל יותר ממחצית האימהות הטריות, לוקח קצת יותר זמן להרגיש את אותה תחושת חיבור לתינוק.

לידה והחלמה מהלידה יכולות להיות חוויות גופניות מתישות ומייגעות, בייחוד אם יש סיבוכים בלידה. אם מעולם לא בילית זמן רב עם תינוקות, ועל אחת כמה וכמה מעולם לא היית אחראית לגמרי על טיפול בתינוק, גם הדאגה והחרדה האם את עושה הכול כמו שצריך יכולות להפריע לך. הקשר שלך עם ילדך הוא שונה מהקשר שלך עם אנשים אחרים – בניית הקשר אתו עשויה לקחת זמן.

לכן, את ממש לא צריכה להרגיש רגשות אשמה כשאת מביטה בתינוקך שהמתנת לו כל כך הרבה זמן ומרגישה שאת בעצם מסתכלת על מישהו זר. כי במובן מסוים זה אכן מישהו זר. תני לזה זמן ובסופו של דבר לא תוכלי לדמיין את חייך בלעדיו.

יחד עם זאת, אם אחרי כמה שבועות ממשיכות התחושות של ריחוק וכעס, יכול להיות שאת סובלת מדיכאון שאחרי לידה. עשרה אחוזים מהאימהות הטריות סובל מסוג דיכאון זה, שכנראה נגרם ברובו משינויים הורמונליים שאחרי הלידה. בנוסף לתחושות מתמשכות של אמביוולנטיות כלפי האימהות, התסמינים הנוספים הם: חוסר שינה, חרדה, שינויים בתיאבון ומחשבות על גרימת נזק לך או לתינוקך.

לדיכאון אחרי לידה אין כל קשר לכישורים שלך כאם, אלא הוא נובע משינויים ביוכימיים בגופך שאין לך כמעט שליטה עליהם. פני מיד לגינקולוג – אל תחכי עד לבדיקה שלאחר הלידה. ככל שתבקשי עזרה מוקדם יותר, כך תרגישי טוב יותר.


יש לכם שאלות או צריכים ייעוץ?
היועצות שלנו ממתינות לתת לכם מענה מהיר בפורום שלנו.

חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)

שמות לתינוקות

  בנים   בנות   יוניסקס
לפי התאמה נומרולוגית:
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

כתבות אחרונות