שלבי התפתחות התינוק

התפתחות התינוק חודש ראשון

שבוע מס' 1

שבוע מס' 2

שבוע מס' 3

שבוע מס' 4

התפתחות התינוק חודש ראשון: שבוע מס' 1

התפתחות התינוק:

כדי להביע את מה שהוא מרגיש, התינוק שלכם משמיע קולות שונים כגון גרגור, המיה, אנחה והמהום. יש תינוקות שגם מתחילים לצווח ולצחקק. ענו לו גם אתם בקולות גרגור והמהום, ודברו אליו פנים מול פנים. בשלב הזה הוא ייהנה להביט בפניכם.

גם אם אתם צריכים לעשות משהו בצד השני של החדר, התינוק ישמח לשמוע את קולכם ואל תרגישו מטופשים לדבר אליו בשפת תינוקות – תינוקות קשובים במיוחד לדיבורים באינטונציה גבוהה ואוהבים לשמוע כשמושכים את המילים. בנוסף, כך הם לומדים על המבנה והתפקוד של השפה.

החיים שלכם: רגשות מעורבים

אפילו אם אתם הכי שמחים בעולם להיות הורים לתינוק, טבעי שגם תרגישו מעין תחושת אכזבה קטנה ומציקה. אבל זה לא משהו שבא לכם לדבר עליו עם מישהו. תשעה חודשים דמיינתם איך יהיה התינוק שלכם והנה הוא פה- אולי לא ממש מה שציפיתם. הורים לתינוק שנולד עם בעיה בריאותית כלשהי הם עוד יותר פגיעים ורגישים לתחושות הללו, הם מרגישים כאילו הם יצאו מופסדים בעסקה. אבל גם הורים לילדים בריאים מרגישים לעתים קרובות ככה.

אל תשכחו שבכל מצב , יש לכם תינוק נפלא שמביא לכם הרבה שמחה. ויחד עם זאת, קורה שלפני שמקבלים לגמרי את התינוק האמיתי, זה שבאמת נולד, צריך קודם כל להיפרד מהתינוק הדמיוני שבמחשבות. לעתים נדירות מדברים על התופעה הזו, אבל היא לגמרי טבעית ואנושית. כך שאם האושר שלכם מהול במעט צער, אל תרגישו אשמה. תנו לעצמכם את המקום הזה להתאבל באופן פרטי על מה שאין, ואחר כך הודו בלב שלם על מה שיש.


יש לכם שאלות או צריכים ייעוץ?
היועצות שלנו ממתינות לתת לכם מענה מהיר בפורום שלנו.

חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)

שמות לתינוקות

  בנים   בנות   יוניסקס
לפי התאמה נומרולוגית:
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

כתבות אחרונות