שלבי התפתחות התינוק

התפתחות התינוק חודש 1

שבוע מס' 1

שבוע מס' 2

שבוע מס' 3

שבוע מס' 4

התפתחות התינוק חודש ראשון: שבוע מס' 2

התפתחות התינוק:

חיוך זה תגובה אוניברסלית. החיוך הראשון של התינוק מופיע כמעט באותו הזמן בכל התרבויות. זה הזמן לקבל תגמול על כל הטיפול המסור והאוהב שלכם בתינוקכם: חיוך קורן, נטול שיניים המיועד רק לכם. החיוך של תינוקכם ימיס את לבכם, אפילו עם עברתם את הלילה הגרוע ביותר שאי פעם היה לכם.

החיים שלכם: הבדיקה שלאחר הלידה

בקרוב את תעברי את הבדיקה האחרונה בסדרת הבדיקות שאותה התחלת בביקור טרום לידה אצל רופא הנשים שלך. הרופא המטפל בך רוצה לוודא שאת מרגישה טוב – הן מבחינה גופנית והן מבחינה נפשית – ושאת מצליחה לעמוד במתחים הקשורים בהריון, בצירים, בלידה ובהפיכתך להורה.

בבדיקה הווגינלית, רופא הנשים ירצה לבדוק את ההחלמה של קרעים, חתכים או חבלות שאולי היו לך בווגינה או בצוואר הרחם. את אולי גם תעברי בהזדמנות זו בדיקת פאפס. אם עברת חיתוך אזור החיץ בלידה או עשו לך תפרים, רופא הנשים יבדוק את הפריניאום (חיץ הנקבים). הוא גם יבדוק את בטנך לוודא שאין רפיון ואם עברת ניתוח קיסרי, הוא יבדוק את מצב הצלקת.

רופא הנשים גם יבדוק את השדיים שלך. אם את מניקה, הוא יבדוק אם יש לך צינוריות סתומות אשר עלולות לגרום לזיהום ולדלקת בשד. אם אינך מניקה, הוא יבדוק שאין אזורים נוקשים וכואבים העלולים להצביע על דלקת. הוא גם יבדוק אם החלב שלך מתייבש.

כנראה יגידו לך בשלב הזה שאת יכולה לחזור לקיים יחסי מין, אם כי אימהות טריות רבות לא מרגישות כל דחף מיני או אנרגיה ליחסי מין במשך עוד כמה שבועות או אפילו חודשים. בין אם סקס מעניין אותך או לא, את צריכה לדבר עם הרופא שלך על אמצעי מניעה אחרי לידה, כי אפשר להיכנס להריון לפני שהווסת חוזרת ואפילו כאשר את מניקה. רופא הנשים שלך גם יתעניין בבריאות הנפשית שלך, שכן ידוע כי ארבע מתוך חמש אימהות לוקות אחרי לידה בדיכאון קל הידוע בשם "בייבי בלוז". אבל, אם הרגשת ה"דאון" הזו שלך נמשכת יותר משבועיים, יכול להיות שאת סובלת מדיכאון שאחרי לידה, שזהו מצב יותר חמור. הרופא שלך יכול להמליץ לך על טיפולים שיעזרו לך להתמודד עם המצב, כמו פסיכולוג המטפל באימהות רבות הנמצאות במצבך או תרופות נוגדות דיכאון, הבטוחות לשימוש בזמן הנקה.


יש לכם שאלות או צריכים ייעוץ?
היועצות שלנו ממתינות לתת לכם מענה מהיר בפורום שלנו.

חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)

שמות לתינוקות

  בנים   בנות   יוניסקס
לפי התאמה נומרולוגית:
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

כתבות אחרונות