שלבי התפתחות התינוק

התפתחות התינוק חודש 1

שבוע מס' 1

שבוע מס' 2

שבוע מס' 3

שבוע מס' 4

התפתחות התינוק חודש ראשון: שבוע מס' 4

התפתחות התינוק:

המוח של התינוק גדל ומתפתח. במהלך שלושת חודשי חייו הראשונים של התינוק, מוחו יגדל בכ-5 סנטימטר . פרקי הזמן הקצרים בהם התינוק שקט וערני הם הזמן המושלם ללמידה. נצלו את ההפסקות השקטות הללו כדי להכיר אותו טוב יותר – דברו איתו, שירו לו שירים, תארו לו מה שאתם רואים סביבכם. אולי הוא עדיין לא יכול לענות לכם בחזרה, אבל הוא בהחלט לומד מכם. חשפו את התינוק למרקמים חדשים ולקולות ולמראות שונים (הכול באופן מתון) שהם בשבילו הזדמנות ללמידה. גם שעת הרחצה הופכת למקום שבו הוא יכול לגלות את העולם סביבו.

החיים שלכם: רגשות אשמה בגלל ויתור על ההנקה

החברה של היום מפעילה לחץ רב על אימהות טריות להניק. אכן, חלב אם הוא ללא ספק המזון הראשון הטוב ביותר לתינוקך, יחד עם זאת, אצל חלק מהנשים והתינוקות הנקה פשוט לא עובדת ויש לכך סיבות רבות, ביניהן מחלה, אי נוחות ותסכול. רגשות אשמה שעולים אצלך כי ויתרת על הנקה יכולים להיות חזקים מאוד, בייחוד אם במשך ההיריון תכננת להניק, אבל אז מסיבות שונות ההנקה הפכה לבלתי אפשרית או שהיא הייתה הרבה יותר קשה ממה שציפית.

גם חלב אם וגם תחליפי חלב לתינוקות מזינים את תינוקך. אם ויתרת על הנקה או שאת חושבת לוותר עליה – כדאי שתדוני על ההחלטה שלך עם הרופא שלך או יועצת הנקה מוסמכת. שתפי אותם ברגשות שלך ואל תקשי על עצמך יותר מדי. הכי חשוב שתזכרי שהאהבה והטיפול המסור שאת מעניקה לתינוקך הרבה יותר חשובים מהאופן שבו את מאכילה אותו.


יש לכם שאלות או צריכים ייעוץ?
היועצות שלנו ממתינות לתת לכם מענה מהיר בפורום שלנו.

חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)

שמות לתינוקות

  בנים   בנות   יוניסקס
לפי התאמה נומרולוגית:
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

כתבות אחרונות