שלבי התפתחות התינוק

התפתחות התינוק חודש עשירי

שבוע מס' 1

שבוע מס' 2

שבוע מס' 3

שבוע מס' 4

התפתחות התינוק חודש עשירי: שבוע מס' 1

התפתחות התינוק:

הוא מתחיל להבין מילים ומשפטים פשוטים, כך שמאוד חשוב שתמשיכו לדבר איתו. כשהוא מלמל או מפטפט, חזרו על מילים כפי שצריך לבטאן בשפת מבוגרים, כך הוא ילמד דפוסי שפה נכונים. אם הוא אומר לדוגמה "בוק, בוק..." שאלו אותו "האם אתה רוצה בקבוק?" תוך שאתם מדגישים את המילה בקבוק. בשלב הזה מומלץ להימנע מהפיתוי לדבר אליו בשפת תינוקות שגם אם נחמד לכם לעשות זאת, היא לא מועילה להתפתחות השפה אצל תינוקכם. שיחה עם התינוק שלכם, גם אם לעתים נראית לכם מטופשת, היא דרך מצוינת לעודד אצלו את כישורי השפה. גם כאשר הוא מדבר אליכם בשפה שנשמעת לכם כג'יבריש, אמרו לו: "באמת? מה אתה אומר?. הוא בוודאי יחייך אליכם וימשיך לפטפט לו.

החיים שלכם: כיצד לשמור על הגוף כאשר מרימים את התינוק ונושאים אותו על הידיים

ככל שהתינוק גדל, כך הוא נעשה כבד יותר והרמתו ונשיאתו על הידיים, פעולה שחוזרת על עצמה כמה פעמים ביום, גורמת לעומס על עמוד השדרה והשרירים. לכן אם תהיו זהירים כאשר אתם מרימים את התינוק וסוחבים אותו על הידיים, תוכלו לצמצם את הסיכון לכאבים ולפציעות:

  • כאשר אתם מרימים את התינוק ממשטח נמוך או מהמיטה שלו, יש להקפיד להתקרב כמה שיותר לתינוק, לכפוף ברכיים לכ- 80 מעלות ואז לרדת עם הגב. להתרומם במשולב עם הגב  והרגליים בו זמנית ולא לבצע רוטציה (סיבוב) עם הגב תוך כדי ההזדקפות עם התינוק.
  • כאשר מחזיקים את התינוק על הידיים בזמן ישיבה, שבו זקוף בכיסא/כורסא נוחים עם תמיכה ומשענות יד. אפשר גם להשתמש בכרית לתמיכה נוספת בגב.
  • אם אתם רוצים לשאת את תינוקכם תוך כדי תנועה, השתמשו במנשא גב או במנשא קדמי לתינוק, המחלק את משקל התינוק בצורה שווה ולא מפעיל לחץ על הצוואר או הגב. עדיף גם עם רצועות רחבות ומרופדות.
  • כשמאכילים את התינוק, כדאי להחזיק אותו לסירוגין בכל פעם בזרוע אחרת, כדי למנוע כאבים בשורש כף היד.
  • חזקו את שרירי הגב שלכם באמצעות תרגילי ההתעמלות מיוחדים לגב.

אם אתם בכל זאת מרגישים עומס על השרירים, עשו אמבטיה חמה  או עיסוי להרפיית השרירים. אם אתם סובלים מכאבים חזקים, אפשר גם ליטול כדור אנטי דלקתי הנמכר ללא מרשם.


יש לכם שאלות או צריכים ייעוץ?
היועצות שלנו ממתינות לתת לכם מענה מהיר בפורום שלנו.

חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)

שמות לתינוקות

  בנים   בנות   יוניסקס
לפי התאמה נומרולוגית:
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

כתבות אחרונות