שלבי התפתחות התינוק

התפתחות התינוק חודש עשירי

שבוע מס' 1

שבוע מס' 2

שבוע מס' 3

שבוע מס' 4

התפתחות התינוק חודש עשירי: שבוע מס' 2

התפתחות התינוק:

בגיל הזה התינוק כבר יכול לשבת כמו שצריך ואפילו לצעוד כמה צעדים בתמיכת רהיטים. לפעמים הוא מסוגל לעזוב אותם לרגע ולעמוד ללא תמיכה. הוא יכול אפילו לנסות להרים צעצוע מהרצפה כשהוא עומד.

בשלב הזה התינוק מאוד קרוב להליכה (אם הוא עדיין לא הולך), מה שיחזק את עצמאותו אך יגרום לכם ליותר עבודה. רוב התינוקות מתחילים ללכת סביב גיל שנה, אך יש המקדימים. אל תדאגו אם התינוק שלכם עדיין לא הולך – זה עוד מוקדם. יש כאלו שמתחילים ללכת רק בגיל 18 חודשים.

החיים שלכם: חגיגות משפחתיות וחגים

כיצד אתם חגגתם חגים בבית כאשר הייתם ילדים? כיצד חגגתם ימי הולדת? האם נהגתם לאכול יחד ארוחת ערב בערב שבת או שנהגתם לעשות משהו מיוחד כל המשפחה בחופשות הקיץ? כשאתם הופכים מזוג למשפחה, אתם מתחילים לחשוב על המסורת המשפחתית שלכם, על טקסים ספציפיים שהיו נהוגים אצלכם כאשר אתם הייתם ילדים וכיצד אתם רוצים לנהוג עכשיו כאשר יש לכם ילד. המסורת המשפחתית שבה תבחרו תחזק אצל תינוקכם את תחושת הביטחון, תחושת ה"ביחד" והשייכות המשפחתית.
לא חייבים לבחור את מה שהיה נהוג אצלכם במשפחה, כאשר אתם הייתם ילדים. אתם יכולים לבחור משהו מקורי משל עצמכם. נסו להיזכר בפעילויות שאתם ובני המשפחה שלכם נהנים לעשות או חשבו על דברים חדשים.
טקסים (פעילויות שחוזרות על עצמן) יכולים להיות מצומצמים ולהתבצע בתדירות גבוהה, למשל קריאת סיפור לפני השינה, או הוצאת הכלב לסיבוב בחוץ לפני ארוחת ערב, או להיות קשורים לחגים ולאירועים מיוחדים.


יש לכם שאלות או צריכים ייעוץ?
היועצות שלנו ממתינות לתת לכם מענה מהיר בפורום שלנו.

חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)

שמות לתינוקות

  בנים   בנות   יוניסקס
לפי התאמה נומרולוגית:
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

הטבות ליולדת

כתבות אחרונות

אינדקס הריון ולידה