שלבי התפתחות התינוק

התפתחות התינוק חודש עשירי

שבוע מס' 1

שבוע מס' 2

שבוע מס' 3

שבוע מס' 4

התפתחות התינוק חודש עשירי: שבוע מס' 3

התפתחות התינוק:

התינוק שלכם כבר "צועד" תוך כדי שהוא אוחז בידכם, או אפילו פושט את זרועותיו או רגליו כדי לעזור לכם להפשיט ולהלביש אותו. הוא אולי כבר מסוגל לשתות מכוס בעצמו (אם כי יש כאלו שעוד ייקח להם קצת זמן לעשות זאת) ולאכול באצבעותיו. כשהתינוק מסוגל כבר לשתות מכוס בעצמו, היזהרו, שכן כאשר הוא מסיים לשתות, קרוב לוודאי שפשוט ישליך אותה מידו.

החיים שלכם: תפקוד עם מעט שינה

אף אחד לא מסוגל לתפקד היטב כאשר הוא סובל מחסך בשינה. להלן כמה שיטות בדוקות להתמודד עם אותם רגעים שבהם מחסור בשינה משפיע עליכם:

לא מצליחים להתעורר בבוקר בגלל לילות קשים? הגבירו את הווליום של השעון המעורר שלכם, וודאו שכיוונתם אותו לשעה סבירה שתאפשר לכם להתארגן בזמן ולא לשעה לא מתאימה. אפשר גם לשים אותו בצד השני של החדר ולא צמוד למיטה, כך שתאלצו להתרומם ולצאת מהמיטה כדי לכבות אותו.

מרגישים מותשים במשך כל היום? שתו בבוקר משקאות עם קפאין ובהמשך היום (אחרי ארוחת הצהריים) המעיטו בצריכתו, כי צריכה מוגזמת של קפאין עלולה לעורר אתכם יותר מדי ולגרום לכם לקשיי הרדמות בלילה ואילו צריכה מתונה שלו תשפר את האפקטיביות שלו. נסו גם לבצע את המשימות המורכבות יותר שלכם מוקדם במהלך היום, כשהמוח שלכם עודנו צלול.

מרגישים שאתם גוררים את עצמכם עד לשעות הצהריים? אם אתם בעבודה, הגניבו רבע שעה תנומה במכונית בזמן הפסקת הצהריים, או צאו להליכה קצרה מסביב לבניין. בפגישות ארוכות הצטיידו במשקאות קרים ומעוררים ושבו ליד החלון, אם אפשר. אם אתם בבית, נסו לנוח או לתפוס תנומה כשהתינוק שלכם ישן.


יש לכם שאלות או צריכים ייעוץ?
היועצות שלנו ממתינות לתת לכם מענה מהיר בפורום שלנו.

חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)

שמות לתינוקות

  בנים   בנות   יוניסקס
לפי התאמה נומרולוגית:
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

כתבות אחרונות