שלבי התפתחות התינוק

התפתחות התינוק חודש עשירי

שבוע מס' 1

שבוע מס' 2

שבוע מס' 3

שבוע מס' 4

התפתחות התינוק חודש עשירי: שבוע מס' 4

התפתחות התינוק:

התינוק שלכם מבין בשלב הזה הוראות פשוטות, אבל לפעמים מתעלם מכם כאשר אתם אומרים לו "לא." (על מנת שה"לא" שלכם יהיה אפקטיבי ובעל השפעה, בחרו את המצבים המתאימים לומר אותו). גם אם התינוק לא תמיד יבין מחר מה אמרתם לו היום, אפשר כבר בשלב הזה להציב לו גבולות מסוימים וללמד אותו אבחנות שונות, למשל: מה נכון ומה לא נכון, מה בטיחותי ומה לא בטיחותי וכו'...

החיים שלכם: איזון בין עבודה וחיי משפחה

אין ספק כי חווית ההורות משפיעה רבות על אישיותכם ונדרש מכם עתה לשלב בין "אני" ההורה ל"אני" שאתם מציגים במקום העבודה שלכם. השילוב הזה תלוי במידה רבה בתרבות ובסגנון של מקום העבודה שלכם. כיצד העובדים האחרים במקום העבודה שלכם שגם הם הורים מתמודדים עם הסוגיה הזו? אולי הם יכולים לשמש לכם דוגמה שתנחה אתכם. האם הבוסים שלכם שמים תמונות ממוסגרות של ילדיהם על שולחן העבודה שלהם? האם הורים רבים מנצלים את האופציה של שעות עבודה גמישות ולאו דווקא עובדים מתשע עד חמש? משום שעתה יש לכם תינוק, יכול להית שתצטרכו לקצר את יום העבודה שלכם או לקחת חופשות (לטפל בו כשהמטפלת חולה, להיות איתו כשאין משפחתון וכו'). כאשר אתם באים לשקול במצב מסוים מה בא קודם בסדר עדיפות - תינוק או עבודה? צריך לקחת בחשבון את מידת הגמישות במקום העבודה שלכם, סך הכול ימי החופש שניתנים לכם והסידור שיש לכם לתינוק. כאשר התינוק שלכם חולה, אולי תעדיפו אתם להיות איתו בעצמכם ושבן/בת הזוג ייקחו אותו לביקורות בטיפת חלב, לדוגמה. או שתחליטו שדווקא אתם כן רוצים להיות בביקורות האלו ותקבעו אותן לשעת בוקר מוקדמת לפני העבודה או לשעות אחה"צ אחרי העבודה, כדי למזער את היעדרותכם מהעבודה.
במקום לחשוב על הזמן שאתם נאלצים להיעדר מהעבודה, התמקדו באופן שבו תוכלו לנצל ביעילות את הזמן שאתם כן בעבודה. נסו להגיע מוקדם יותר במקום להישאר מאוחר יותר ונסו לבצע את כל המשימות המוטלות עליכם תוך שאתם נמנעים עד כמה שיותר מלעסוק בעניינים אישיים בעבודה. אפשר גם לנסות לעבוד לדוגמה תוך כדי הפסקת הצהריים כדי לסיים מוקדם יותר. בצעו מעקב אחר התקדמותכם והיו בקשר רציף עם הבוס שלכם, כך שיראה שאתם שומרים על איזון בין חיי המשפחה למסירותכם בעבודה.


יש לכם שאלות או צריכים ייעוץ?
היועצות שלנו ממתינות לתת לכם מענה מהיר בפורום שלנו.

חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)

שמות לתינוקות

  בנים   בנות   יוניסקס
לפי התאמה נומרולוגית:
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

כתבות אחרונות