שלבי התפתחות התינוק

התפתחות התינוק חודש אחד עשר

שבוע מס' 1

שבוע מס' 2

שבוע מס' 3

שבוע מס' 4

התפתחות התינוק חודש אחד עשר: שבוע מס' 1

התפתחות התינוק:

ככל שהמוח של התינוק מתפתח, כך גם מתפתחות היכולות שלו לחשוב, להסיק מסקנות ולדבר ולכן התינוק שלכם משמיע עתה קולות שנשמעים כמו מילים והוא מסוגל להשתמש בחלק מהן בצורה שיש בה משמעות. עודדו את התינוק שלכם לדבר ולהבין שתקשורת היא עניין דו-צדדי על ידי כך שתראו לו שאתם מקשיבים לו בהתלהבות ומגיבים לקולותיו. כדי לחזק את הזיכרון שלו, שחקו איתו משחקי ידיים כמו "יש לי שתי ידיים" או משחק ה"קוקו".

החיים שלכם: חוסר הסכמה על הקניית משמעת

אחרי שכבר הסכמתם ביניכם על איך להקנות לתינוקכם הרגלי שינה נכונים ומה נחשב בעיניכם למוגזם מבחינת כמות הצעצועים שהוא צריך, אתם נאלצים להתמודד עם סוגיה חדשה שדורשת שיתוף פעולה והסכמה הדדית - הקניית משמעת לילדכם.
כל אדם הנהפך להורה מביא איתו להורות חוויות וסגנונות שונים, ולכן יש צורך לכבד ולהעריך את ההשקפות השונות של כל אחד. דעות מוצקות בנושא מסוים משמעותן שאכפת לכם כיצד יגדל ויתחנך ילדכם.
אם באמת אתם לא מסכימים ביניכם על כלל כלשהו או גישה חינוכית, כדאי לדבר על זה בפתיחות ולא לבקר זה את זה או להמעיט בחשיבות דעתו של כל אחד (או לחילופין, לשמור את כל הכעס בבטן). דברו על מה שמטריד אתכם ותנסו שלא להיות שיפוטיים לגבי הרעיונות של הצד השני. העבירו את המסר שחשוב לכם להגיע להסכמה, שכן על מנת שמשמעת תהיה אפקטיבית, היא צריכה להיות עקבית.
כדי להתמודד עם נושאים שיש ביניכם מחלוקת, אפשר קצת לחקור ולקרוא. אפשר להיעזר באיש מקצוע או בספרים לגבי היתרונות והחסרונות של גישה מסוימת. ייתכן שתגלו כי קיימות יותר אסטרטגיות יעילות ממה שחשבתם שיש.


יש לכם שאלות או צריכים ייעוץ?
היועצות שלנו ממתינות לתת לכם מענה מהיר בפורום שלנו.

חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)

שמות לתינוקות

  בנים   בנות   יוניסקס
לפי התאמה נומרולוגית:
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

כתבות אחרונות