שלבי התפתחות התינוק

התפתחות התינוק חודש שני

שבוע מס' 1

שבוע מס' 2

שבוע מס' 3

שבוע מס' 4

התפתחות התינוק חודש שני: שבוע מס' 1

התפתחות התינוק:

התינוק כבר מבחין בין קולות מוכרים לצלילים אחרים והוא מקשיב טוב יותר. הוא גם יכול להראות לכם שהוא קשוב לסביבה שלו. שימו לב כיצד הוא מסתכל לכיוון שממנו באים רעשים.

שוחחו עם תינוקכם ודעו כי ככל שתדברו איתו (גם אם זה נראה חד-צדדי), כך הוא יקבל מושג טוב יותר על הסביבה שלו. הוא עשוי אפילו להתבונן בפה של מי שמדבר אליו כשהוא מוקסם מהאופן שבו הדברים פועלים סביבו. היכולת שלו לתקשר אתכם, עם רפרטואר הולך וגדל של המהומים, גרגורים, צווחות וחיוכים וצלילים ייחודיים נוספים שהוא מפיק מפיו כדי למשוך את תשומת לבכם ולהביע את צרכיו, תפתיע ותשמח אתכם.

החיים שלכם: הפגנת אהבה כלפי בן/בת הזוג

בשבועות של אחרי הלידה מעט הורים חשים דחף מיני ורצון לעשות אהבה, וזה בשל סיבות בהחלט מובנות. אבל חשוב לזכור שעצם היותכם הורים, לא אומר שאתם כבר לא יצורים מיניים. גם אם אין לכם זמן, כוח או עניין ביחסי מין עם בן/בת הזוג, עדיין אתם יכולים למצוא דרכים להביע את אהבתכם זה לזו, לדוגמה:.

שיחה ותקשורת. לא משנה עד כמה אתם במתח, נסו לשמור על ערוץ תקשורת פתוח ביניכם. זכרו ששניכם עוברים שינויים משמעותיים ביותר בחייכם ואם תשוחחו עליהם ותחלקו את התחושות שלכם, זה מאוד יקרב אתכם. תנסו לנסח תלונות בצורה לא מאשימה, לדוגמה במקום לומר: "אל תעשה/י________," אמרו, "אני מרגיש/ה________ שכשאת/אתה עושה________."

צחוק. כשאתם מרגישים שהחיים שלכם התהפכו לגמרי ואתם כל כך עייפים שאפשר לחשוב שאתם זומבי, מה דעתכם פשוט לצחוק על המצב במקום לבכות? צחקו יחד על הטעויות שלכם.

קצת זמן לעצמכם. השאירו את התינוק עם קרוב משפחה שאתם סומכים עליו או בייבי סיטר מוכרת ומהימנה וצאו לדייט. צפו בסרט, לכו לאכול ארוחת ערב במסעדה, או עשו כל דבר אחר שאתם נהנים ממנו ביחד. העיקר להיות זה עם זו. ה"ביחד" הזה יטעין לכם מצברים וייתן לכם אנרגיה.

מגע. סקס זה לא רק יחסי מין. נשיקות, חיבוקים, ליטופים וצורות נוספות של אינטימיות אינן דורשות הרבה אנרגיה ויכולות לעזור לכם להירגע.

זמן. התוהו ובוהו של השבועות הראשונים הוא רק זמני.


יש לכם שאלות או צריכים ייעוץ?
היועצות שלנו ממתינות לתת לכם מענה מהיר בפורום שלנו.

חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)

שמות לתינוקות

  בנים   בנות   יוניסקס
לפי התאמה נומרולוגית:
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

כתבות אחרונות