שלבי התפתחות התינוק

התפתחות התינוק חודש שני

שבוע מס' 1

שבוע מס' 2

שבוע מס' 3

שבוע מס' 4

התפתחות התינוק חודש שני: שבוע מס' 3

התפתחות התינוק:

אין לו עדיין יכולות תנועה של אלביס פרסלי, אבל הזאטוט שלכם כבר מצליח להזיז את גופו עם קצת יותר קואורדינציה. במקום התנועות הקופצניות של הזרועות והרגליים, הוא זז עכשיו בתנועות יותר חלקות ומעגליות, בייחוד כאשר הוא צופה באנשים.
תנו לו מספיק מקום כדי להתמתח ולהזיז את זרועותיו ורגליו. פרשו שמיכה על הרצפה, השכיבו אותו עליה ותנו לו לזוז לאן שהוא רוצה. התנועות האלו מסייעות בחיזוק השרירים המתפתחים של התינוק. כאשר הוא שוכב על הבטן הוא יתחיל להתרומם על רגליו – אלה צעדים ראשונים לקראת זחילה. אתם מוזמנים ללמוד עוד דברים מרתקים על ההתפתחות של תינוקכם בן החודשיים.

החיים שלכם: לא לשכוח אמצעי מניעה

שאלה מכשילה: האם אפשר להיכנס להריון בתקופת ההנקה? ומה אם לא קיבלתי מחזור מאז הלידה, עדיין יכולה להיכנס להיריון? התשובה על השאלות: כן וכן. בניגוד לאמונה הרווחת, הנקה בפני עצמה אינה אמצעי מניעה. וכן, את תתחילי לבייץ גם לפני שתקבלי מחזור, כך שלא תקבלי כל איתות אזהרה על זה שאת מסוגלת שוב להרות. לכן, צריך להשתמש באמצעי מניעה מיד עם החזרה לקיום יחסי מין, אלא אם את מעוניינת בהפרש ממש קטן בין תינוקך לבין אח או אחות פוטנציאלים... רופא הנשים שלך יסביר לך על כל האפשרויות שלך, אבל הנה כמה נקודות שכדאי לקחת בחשבון:

באלו אמצעי מניעה השתמשת לפני שנכנסת להריון?
לא תמיד אפשר לחזור לאותו דבר. אם השתמשת בדיאפרגמה, הרופא יצטרך להתאים לך חדשה, כי אולי תזדקקי למידה אחרת אחרי הלידה. אם לפני ההיריון השתמשת באמצעי מניעה הורמונלי (גלולות, מדבקה, טבעת) ועכשיו את מניקה, תצטרכי אולי מינון שונה של הורמונים כגון גלולות המכילות פרוגסטרון בלבד הנקראות גלולות מיני.

האם את רוצה לנסות משהו חדש?
אם את בטוחה שאת לא רוצה להיכנס להיריון עוד פעם בחמש-עשר שנים הבאות, שקלי להשתמש בהתקן תוך רחמי.

האם חשבת על שימוש בקונדומים?
קונדומים הם בחירה טובה לאימהות טריות, כי אין להם השפעה על חלב האם וקל יותר לזכור להשתמש בהם מאשר ליטול גלולה פעם ביום. חוץ מזה קונדומים – זו גם האחריות של בן הזוג שלך.


יש לכם שאלות או צריכים ייעוץ?
היועצות שלנו ממתינות לתת לכם מענה מהיר בפורום שלנו.

חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)

שמות לתינוקות

  בנים   בנות   יוניסקס
לפי התאמה נומרולוגית:
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

כתבות אחרונות