שלבי התפתחות התינוק

התפתחות התינוק חודש שני

שבוע מס' 1

שבוע מס' 2

שבוע מס' 3

שבוע מס' 4

התפתחות התינוק חודש שני: שבוע מס' 4

התפתחות התינוק:

קריאת ספרים לתינוק, אפילו בגיל מאוד צעיר, היא דרך נפלאה להעשיר את ילדכם. כשהתינוק שומע אתכם קוראים לו סיפור הוא מפתח את השמיעה שלו וקולט את קצב הדיבור האנושי. כשאתם משנים את גובה הצליל של הקול, משתמשים במבטאים שונים ושרים לו, אתם מחזקים את הקשר בינכם ובין התינוק והופכים אותו להרבה יותר מעניין. אם התינוק מסיט את מבטו או מאבד עניין בזמן הקריאה, נסו פשוט לעשות משהו אחר ותנו לו זמן לנוח. התגובות של התינוק הן הסימן בשבילכם מתי להפסיק ומתי להתחיל. יש היצע גדול של ספרים רבים וטובים שאפשר לקרוא לתינוקות. אלו יכולים להיות ספרים המונחים בעגלה ובהם דמויות, צורות, צבעים בהירים ומלל פשוט, ספרים המתאימים לרחיצה באמבטיה או ספרים קשיחים שונים בעלי מרקמים שונים וגילויים מרגשים. אפילו ספרים לילדים יותר גדולים יכולים לתפוס את תשומת לבו של התינוק, אם הם מכילים תמונות ברורות וחדות וצבעים מושכים.

החיים שלכם: התמודדות עם עצות לא רצויות

כשיש לכם תינוק, נראה שלכל אחד בעולם יש משהו להעיר או להגיד: "הוא לא צריך להיות לבוש חם יותר?" "אם לא תתני לן מוצקים בשלב הזה, יש סיכוי שהוא לא יתפתח ויגדל כמו שצריך." "מוצץ הורס את השיניים!". בין אם העצות האלו נכונות או לא זה לא משנה, זו החדירה לפרטיות שלכם שיכולה להוציא אתכם מהכלים.

אז מה עושים? ראשית, אל תיקחו את כל מה שאתם שומעים ברצינות. אם תקשיבו לכל פיסת מידע שניתנת לכם על ידי חברים, קרובים או זרים, יתערער הביטחון העצמי שלכם מהר מאוד. תעשו פשוט מה שנראה לכם הנכון ביותר.

אנשים נמשכים לתינוקות ובדרך כלל נותנים עצות מתוך כוונה טובה. אנשים לפעמים נותנים כל מיני טיפים, רק כי הם רוצים להגיד משהו. בתגובה לכך ענו משהו לא מתחייב, כגון: "תודה על הדאגה" ו"אני אחשוב על זה." דרך מצוינת להתמודד עם סבים וסבתות שיש להם דעות משלהם כיצד להאכיל תינוקות או לגרום להם לישון היא פשוט להכניס לשיחה גורם שלישי, כגון: "תודה אמא, אני אשאל את הרופא ונראה מה הוא יגיד."


יש לכם שאלות או צריכים ייעוץ?
היועצות שלנו ממתינות לתת לכם מענה מהיר בפורום שלנו.

חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)

שמות לתינוקות

  בנים   בנות   יוניסקס
לפי התאמה נומרולוגית:
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

הטבות ליולדת

כתבות אחרונות

אינדקס הריון ולידה