שלבי התפתחות התינוק

התפתחות התינוק חודש שלישי

שבוע מס' 1

שבוע מס' 2

שבוע מס' 3

שבוע מס' 4

התפתחות התינוק חודש שלישי: שבוע מס' 2

התפתחות התינוק:

תינוקות ממש אוהבים שנוגעים בהם ולמעשה המגע הוא צורך טבעי אצל התינוק וחיוני ביותר להתפתחותו. המגע של עור בעור בינך ובין התינוק לא רק מחזק את "הבונדינג" ביניכם, אלא גם מנחם ומרגיע את התינוק כאשר הוא עצבני ובוכה. חשפו את תינוקכם לתחושות שונות באמצעות מגע עם מגוון חומרים, כגון: פרווה מלאכותית, קטיפה ואריג מגבת. התינוק בוודאי ינסה להכניס לפיו כל מה שהוא תופס, אז בחרו את החפצים בזהירות ואל תשאירו אותו לבד עם משהו שעלול להתפרק בפיו. חפשו ספרים קשיחים שיש בהם שילוב של חומרים כמו קטיפה, צמר, משי, על מנת להפוך את הקריאה לחוויה חושית.

החיים שלכם: להשלים עם המראה של גופך אחרי הלידה ולקבל אותו

לידה היא חוויה שמשנה את החיים ומשנה את גופך. המותניים והירכיים שלך אולי עכשיו קצת יותר רחבים והבטן שלך קצת יותר רפויה. אבל תני לעצמך לפחות את תשעת החודשים שזה לקח לתינוק לגדול ברחמך לחזור למשהו שקרוב לגזרה שהייתה לך לפני ההיריון. נשים רבות מגלות שהן פשוט לא יכולות לחזור למשקל שהיה להן לפני ההיריון. אבל כל עוד המשקל הוא בטווח התקין, זה לגמרי נורמלי. אם את מניקה, חשוב מאוד שלא תתחילי בדיאטה חמורה. במקום שתנסי להשיל את הקילוגרמים העודפים באמצעות תכנית הרזייה וספורט, מה שלא יהיה כמעט אפשרי לביצוע עם אורח החיים החדש שלך, התמקדי באכילה נכונה ובתזונה בריאה. להלן כמה הנחיות:

אכלי מנות קטנות יותר ולעסי את האוכל לאט יותר. את תרגישי שאת יכולה להסתפק בפחות. הפסיקי לאכול לפני שתרגישי מלאה ונפוחה.

שתי הרבה מים. החזיקי לידך בקבוק מים ודאגי למלא אותו בכל פעם שהוא מתרוקן. לגמי ממנו במהלך כל היום. לא זו בלבד שחשוב לשתות הרבה נוזלים בזמן הנקה, אלא גם שהנוזלים ממלאים אותך ומצמצמים התקפי רעב. מותר גם לשתות תה צמחים, קפה נטול קפאין ומים בטעמים, אבל במידה.

אכלי יותר קלוריות "טובות" ופחות קלוריות "רעות". אל תזניחי את התזונה הטובה שעליה שמרת במהלך הריונך. אם בא לך חטיף, אכלי חטיף בריאות או ירקות ופירות חתוכים.

התחילי להתעמל. זכרי שאת צריכה להתחיל בצורה מתונה ולא בבת אחת.


יש לכם שאלות או צריכים ייעוץ?
היועצות שלנו ממתינות לתת לכם מענה מהיר בפורום שלנו.

חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)

שמות לתינוקות

  בנים   בנות   יוניסקס
לפי התאמה נומרולוגית:
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

הטבות ליולדת

כתבות אחרונות

אינדקס הריון ולידה