שלבי התפתחות התינוק

התפתחות התינוק חודש שלישי

שבוע מס' 1

שבוע מס' 2

שבוע מס' 3

שבוע מס' 4

התפתחות התינוק חודש שלישי: שבוע מס' 3

התפתחות התינוק:

התינוק שלכם מתחיל להבין כיצד פועל העולם שמסביבו. הוא מתבונן בכל דבר, אפילו בהשתקפות שלו עצמו, בסקרנות ובעניין. שימי לידו מראה בלתי שבירה או החזיקי אותו מול המראה והראי לו את בבואתו כשאת מתארגנת בבוקר. התינוק לא יקלוט שזו בעצם דמותו שהוא רואה במראה (ההבנה שזה הוא מתחילה רק בשנתו השנייה), אבל זה לא משנה. הוא אוהב להסתכל על ההשתקפות שלו או של כל אחד אחר, והוא יפגין את שמחתו והנאתו בחיוך מתוק מאוזן לאוזן.

החיים שלכם: חברויות משתנות

תינוק חדש בבית מביא גם לשינויים בקשרים עם אנשים, כולל עם החברים שלכם. לפעמים חברים שאין להם ילדים מאוד נהנים מהתינוק שלכם, כמוכם, וחוץ מכמה שינויים שצריך לעשות בלו"ז כדי להיפגשק, הקשר ביניכם נשאר אותו הדבר כמו פעם. אבל יש כאלו שלא יקבלו כל כך בשמחה ובהבנה את השלב החדש הזה בחייכם. אולי הם מקנאים או משועממים ואולי הם פשוט חסרי עניין בתינוקות. אבל אי אפשר להאשים רק אותם, גם אתם משתנים. כהורים לתינוק יש סיכוי שתחומי העניין שפעם חלקתם עם אנשים מסוימים כמו: משחקי כדורגל, בילוי במועדונים עד השעות הקטנות של הלילה, ושופינג בלתי נגמר, כבר לא יתאימו לאורח החיים החדש שלכם.
גם אם אינכם יכולים לצפות שהכול יישאר בדיוק אותו הדבר, חשוב למצוא איזון בין איך שהייתם פעם למצב החדש שלכם. החברה שלך לא יכולה לצפות ממך שלא תחשבי כלל על תינוקך, אבל את אל תצפי ממנה שכל מה שהיא תרצה לדבר זה על אימהות. נסו לעשות משהו שמעניין אתכן ביחד, אתן יכולות פעם לצאת לאכול צהריים יחד רק שתיכן ופעם היא תבוא אלייך הביתה לראות את התינוק.
אולי תתרחקו מחלק מהחברים שלכם, אבל במקום זאת, התינוק שלכם יעניק לכם הזדמנות להכיר חברים חדשים: בגינת המשחקים, בקבוצות תמיכה לאימהות, במפגשים אקראיים, בקבוצות לתינוקות ולהורים, אתם תכירו אנשים חדשים, אשר איתם יהיה לכם הרבה דברים במשותף.


יש לכם שאלות או צריכים ייעוץ?
היועצות שלנו ממתינות לתת לכם מענה מהיר בפורום שלנו.

חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)

שמות לתינוקות

  בנים   בנות   יוניסקס
לפי התאמה נומרולוגית:
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

הטבות ליולדת

כתבות אחרונות

אינדקס הריון ולידה