שלבי התפתחות התינוק

התפתחות התינוק חודש רביעי

שבוע מס' 1

שבוע מס' 2

שבוע מס' 3

שבוע מס' 4

התפתחות התינוק חודש רביעי: שבוע מס' 1

התפתחות התינוק:

החוקרים סבורים שבגיל הזה התינוק מסוגל להבין את כל הצלילים הבסיסיים של שפת האם שלו. עד גיל חצי שנה הוא יפתח את היכולת לבטא חלק מהצלילים הללו, מה שאומר שאולי הוא יגיד את המילים שאתם כל כך כמהים לשמוע, בייחוד "אמא" ו "אבא". אבל גם אם המומחים להתפתחות הילד טוענים שעדיין מוקדם מדי לתינוק לקשר את הצלילים הללו אליכם, אתם עדיין תתרגשו בכל פעם שתשמעו אותו מבטא אותם.

עודדו את התינוק לתקשר אתכם על ידי כך שתחקו את ההבעות שלו והצלילים שלו. הוא אולי ינסה לחקות אתכם גם כן. כשתגידו לו "בה" הוא ינסה להגיד את זה אחריכם.

כאשר התינוק משמיע קולות ומנסה להתבטא, התגובה שלכם כלפיו תסייע לו ללמוד על החשיבות של השפה ולהבין טוב יותר סיבה ותוצאה. תגובתכם מחזקת גם את ההערכה העצמית שלו. הוא יתחיל להבין שיש חשיבות לכך שהוא מנסה לדבר.

החיים שלכם: חזרה לפעילות גופנית

בשלב הזה את יכולה לחזור לפעילות גופנית, אלא אם הרופא נשים שלך הורה לך אחרת. אבל גם עכשיו, המפרקים והרצועות שלך יכולים עדיין להיות רפויים בשל השפעת ההיריון, לכן כדאי להתחיל בצורה מתונה, אולי בשיעורים של מתחילים.

אל תדאגי, פעילות גופנית לא משפיעה על יכולתך להניק או על הרכב חלב האם שלך. אבל אולי יהיה לך נוח יותר לשאוב קצת חלב או להניק את תינוקך לפני פעילות גופנית בעצימות גבוהה, כמו ריצה, וכן ללבוש חזייה המעניקה תמיכה מלאה לשדיים.

התינוק שלך יכול לקחת חלק בשגרת הפעילות הגופנית החדשה שלך. הכניסי אותו לעגלה או לטיולון וצאי איתו לצעידה בחוץ. הניחי אותו במיטת תינוק או בטרמפולינה לתינוק כדי שיצפה בך בזמן שאת רוכבת על אופני כושר בבית. אולי יש באזור שלך חדר כושר או סטודיו של אימונים עם שירות בייביסיטר, כך שאת יכולה להתעמל בזמן שבייביסיטר משגיחה על תינוקך.

מצאי דרכים לשלב פעילות גופנית באורח החיים העמוס שלך. אפשר להתעמל מול הטלוויזיה בעזרת קלטת של תכניות כושר בזמן שהתינוק שלך שקט או ישן. אם את נוסעת לעבודה במכונית, החני את רכבך קצת יותר רחוק כך שתוכלי לצעוד חלק מהדרך למשרד, או שתנצלי את הפסקת הצהריים להתעמלות בחדר כושר ליד העבודה. אם תבחרי בשגרת פעילות גופנית שהיא נוחה לך וקלה, סביר להניח שתצליחי להתמיד בה. אבל אל תקשי על עצמך. זכרי, החזרה לגזרה היא חשובה לבריאות, אבל דורשת זמן.

אם תהיי יותר מדי במתח בגלל המראה החיצוני שלך, תפסידי את התועלת הנפשית של פעילות גופנית. הגוף שלך עשה דבר נפלא – הוא יצר חיים חדשים, תני לו קצת קרדיט!


יש לכם שאלות או צריכים ייעוץ?
היועצות שלנו ממתינות לתת לכם מענה מהיר בפורום שלנו.

חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)

שמות לתינוקות

  בנים   בנות   יוניסקס
לפי התאמה נומרולוגית:
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

כתבות אחרונות