שלבי התפתחות התינוק

התפתחות התינוק חודש חמישי

שבוע מס' 1

שבוע מס' 2

שבוע מס' 3

שבוע מס' 4

התפתחות התינוק חודש חמישי: שבוע מס' 2

התפתחות התינוק:

התינוק עשוי להראות סימנים לאחד מאבני הדרך של ההתפתחות הרגשית אצל תינוקות – חרדת זרים. הוא נצמד אליכם ונראה מפוחד כשהוא רואה פרצופים חדשים (אפילו מוכרים) ואף עלול לפרוץ בבכי לנוכח מבוגר שאינו מכיר וניגש אליו.
זכרו זאת כאשר אתם בסביבת אנשים שהוא אינו מכיר ואל תהיו נבוכים אם הוא מתחיל לבכות כאשר מישהו אחר מחזיק אותו – פשוט קחו אותו בחזרה אליכם והרגיעו אותו. אמרו לחברים ולבני המשפחה שלכם לגשת לתינוק שלכם בעדינות ובאיטיות.

חרדת נטישה אין משמעותה שצריך להימנע מלחשוף אותו לפנים חדשות. השהות של תינוקכם בסביבת אנשים אחרים מלבדכם תועיל לתינוק. אבל זכרו שהוא זקוק שתעניקו לו ביטחון ושתהיו סבלנים איתו על מנת שהוא יעבור את השלב החשוב הזה בהתפתחותו.

החיים שלכם: להרגיל את תינוקכם לאנשים אחרים

כשהיית בהיריון בוודאי חשבת על איך יהיה ה"בונדינג" בינך ובין התינוק שלך. ועכשיו כשאת ותינוקך כל כך צמודים אחד לשני, הוא צווח צווחות מחאה אם מישהו אחר מתקרב אליו, אפילו בן זוגך. כשהתינוק דוחה אנשים אחרים מלבדך, זה קצת קשה להם ויותר עבודה בשבילך. לכן חשוב להרגיל את תינוקך לאנשים אחרים, כי זה חלק מתהליך החיברות שלו. קשר חזק וממושך נבנה באמצעות אינטראקציות יומיומיות וקבועות, אז עודדי את בן זוגך לקחת חלק אפילו במטלות הטיפול הבסיסיות ביותר, כמו החלפת חיתול, רחצה באמבטיה והאכלה. הציעי לו לקחת איתו את התינוק לסידורים שלו במהלך היום – אבל להשאיר גם זמן למשחק עם התינוק. כדאי בשלב הזה להתרחק מהתינוק כדי שלא יראה ויריח אותך. בן הזוג שלך יכול לקחת על עצמו את המטלה היומיומית של רחצת התינוק או השכבתו לישון. כשאת מפגישה את התינוק עם אנשים שהוא לא מכיר ופרצופים חדשים, נסי להחזיק את התינוק בידייך בעוד האדם האחר מדבר אליו ומשחק איתו. אחר כך מסרי את התינוק לאותו אדם, כשאת נשארת קרובה אליו. לבסוף, עזבי את המקום לזמן קצר ושובי. חזרי על הפעולה הזאת כשאת מאריכה יותר ויותר את פרקי הזמן שבהם את לא נמצאת בסביבת התינוק.


יש לכם שאלות או צריכים ייעוץ?
היועצות שלנו ממתינות לתת לכם מענה מהיר בפורום שלנו.

חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)

שמות לתינוקות

  בנים   בנות   יוניסקס
לפי התאמה נומרולוגית:
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

כתבות אחרונות