שלבי התפתחות התינוק

התפתחות התינוק חודש חמישי

שבוע מס' 1

שבוע מס' 2

שבוע מס' 3

שבוע מס' 4

התפתחות התינוק חודש חמישי: שבוע מס' 3

התפתחות התינוק:

התינוק משתפר באיתור חפצים קטנים מאוד ובמעקב אחר עצמים שזזים. בשלב הזה אולי הוא גם יכול לזהות חפץ כלשהו גם אם ראה רק חלק ממנו – לדוגמה, צעצוע אהוב שמציץ מתחת לשמיכה. זה הבסיס למשחקי מחבואים ומשחקי "קוקו" שתשחקו איתו בהמשך. בגיל הזה הוא יכול גם לעקוב אחר חפץ היוצא משדה הראיה שלו. התינוק גם רוצה לתפוס חפצים בידיו.

החיים שלכם: העסקת מטפלת/ בייביסיטר

ההחלטה האם להשתמש בשירותיה של מטפלת/בייביסיטר היא החלטה חשובה. החלק הכי קשה הוא למצוא מישהי טובה, שאתם אוהבים ובוטחים בה. בקשו המלצות מחברים, משכנים ומהורים טריים אחרים. יש הרבה דרכים למצוא מטפלת/בייביסיטר אחראית ואמינה, אבל הטוב ביותר זה באמצעות המלצות מפה לאוזן.

לפעמים גם אפשר להתארגן יחד קבוצת הורים ולעשות תורנות שמירה על התינוקות, כל פעם הורה אחד משגיח על תינוק של הורה אחר ומשחרר את ההורה לעיסוקיו.

כשבוחרים מטפלת/בייביסיטר צריך לקחת בחשבון כמה נקודות חשובות, כגון: גיל, ניסיון וידע בעזרה ראשונה והחייאה לתינוקות. יש לראיין את המועמדת ולבקש ממנה המלצות ממעסיקים קודמים. הריאיון עמה נועד לתת לכם מידע על האופי שלה, אישיותה והכישורים שלה. התבוננו כיצד היא מתנהגת עם התינוק שלכם. אם אתם מעסיקים נערה או בחורה שהינה צעירה מדי להישאר עם התינוק לבדה, היא יכולה לשמש כ"סייעת" שמשגיחה על התינוק בעוד אתם עסוקים במטלות של הבית. ברגע שבחרתם מטפלת/בייביסיטר ואתם זקוקים לשירותיה, בקשו ממנה לבוא קצת יותר מוקדם, כדי שתבלו עמה ועם התינוק מעט זמן ביחד. תנו לה להחזיק אותו בזמן שאתם נותנים לה הנחיות טיפול בתינוק ומסבירים לה על השגרה שלו. אל תשכחו לתת לה את כל המידע החשוב שכולל: מספרי טלפון של אנשי קשר חשובים חוץ מכם, מיקום יציאת חירום מהבניין שלכם, מיקום ציוד עזרה ראשונה, מידע רפואי על התינוק וכרטיס קופת חולים של התינוק במקרה שאתם לא בנמצא. אתם יכולים להתייעץ עם הורים נוספים בסביבה שלכם כמה נהוג לשלם לשעה למטפלת/בייביסיטר ומה התנאים שהיא מקבלת.


יש לכם שאלות או צריכים ייעוץ?
היועצות שלנו ממתינות לתת לכם מענה מהיר בפורום שלנו.

חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)

שמות לתינוקות

  בנים   בנות   יוניסקס
לפי התאמה נומרולוגית:
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

כתבות אחרונות