שלבי התפתחות התינוק

התפתחות התינוק חודש שישי

שבוע מס' 1

שבוע מס' 2

שבוע מס' 3

שבוע מס' 4

התפתחות התינוק חודש שישי: שבוע מס' 1

התפתחות התינוק:

ככל שהתינוק הופך לפעיל יותר, הוא יעדיף בגדים נוחים. מומלץ להלביש אותו בבגדים שעשויים מבדים נעימים שלא ישפשפו את גופו כאשר הוא מתנועע. כדאי להלביש אותו בבגדים חופשיים, נמתחים ועשויים מבדים נושמים שייתנו לקטנצ'יק מרחב תזוזה. אל תלבישו לו בגדים עם גימורים או תפרים מחוספסים העלולים לגרות את עורו. הימנעו מלשים לו בגדים שיש בהם שרוכים, כפתורים או סרטים (בכל אלו יש סכנת חנק) או כל דבר אחר שעלול להפריע לו לישון, לזחול ולשחק.

החיים שלכם: אכילה נכונה

אין דרך אחרת לומר זאת – הטיפול בתינוק מעייף!! במהלך היום, ארוחות כבדות עלולות לגרום לישנוניות. לכן עדיף לאכול ארוחות קלות ומזינות. הנה עוד כמה טיפים מועילים:

לא מדלגים על ארוחת בוקר. למרות הפיתוי לדלג על ארוחת בוקר כשממהרים, הגוף צריך לתדלק את עצמו אחרי שנת לילה או בייחוד אחרי לילה ללא שינה. חלבונים כגון ביצים או פחמימות מורכבות כגון דגני בוקר מועשרים בשיבולת שועל, אגוזים וצימוקים מעניקים את האנרגיה הנחוצה הבוקר.

מכוונים לפסגת פירמידת המזון. נסו לאכול מדי יום לפחות שתים וחצי כוסות ירק ואחת וחצי כוסות פרי שמומלצות לנשים בגיל הפריון. אפשר להכין מראש ירקות חתוכים, לשמור במקרר ולאכול כחטיף במשך היום. בכלל כדאי להוסיף ירקות לכל ארוחה. אפשר לאכול פירות יבשים או טריים – הם בריאים ומזינים בשתי הגרסאות. אפשר גם לסחוט פירות ולהכין מיצים או שייקים טעימים עם מיץ פירות או יוגורט.

לא חייבים לאכול "ג'אנק פוד" כחטיף. "ג'אנק פוד" כמו צ'יפס וסוכריות אולי נותן פרץ של אנרגיה בהתחלה, אבל אחר כך מרגישים יותר עייפים וחלשים ממה שקודם. עדיף אם כך לחפש חלופות מזינות יותר שמעניקות אנרגיה, כמו: שקדים, אגוזים, פירות יבשים, יוגורט וחטיפי אנרגיה.

לא מוותרים על פחמימות. אומנם בשנים האחרונות יצא לפחמימות שם רע – אבל הן מקור מצוין לאנרגיה ומועילות לבריאות אם צורכים אותן במידה. שלבו בתזונה שלכם פסטה מחיטה מלאה, לחם דגנים, לחם שיפון ולחם מחיטה מלאה.

שימו לב לשתייה. זכרו לשתות הרבה, בייחוד מים. מיצי פירות, משקאות מוגזים, קפה ומשקאות אנרגיה הם ערמומיים – תכולת הסוכר בהם גבוהה ולכן הם מהווים תוספת קלוריות מיותרת. כמו כן, משקאות המכילים קפאין אינם נחשבים לכאלו המוסיפים נוזלים.


יש לכם שאלות או צריכים ייעוץ?
היועצות שלנו ממתינות לתת לכם מענה מהיר בפורום שלנו.

חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)

שמות לתינוקות

  בנים   בנות   יוניסקס
לפי התאמה נומרולוגית:
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

כתבות אחרונות