שלבי התפתחות התינוק

התפתחות התינוק חודש שישי

שבוע מס' 1

שבוע מס' 2

שבוע מס' 3

שבוע מס' 4

התפתחות התינוק חודש שישי: שבוע מס' 2

התפתחות התינוק:

גם אם נראה לכם שהתינוק כבר מעדיף לעשות פעולות ביד אחת מאשר ביד השנייה, עדיין מוקדם מדי לומר אם הוא שמאלי או ימני. את זה אפשר לראות רק בגיל שנתיים או שלוש. אל תנסו להשפיע על העדפת היד (הדבר נקבע גנטית לפני הלידה). אילוץ ילד להשתמש ביד שאינה היד הדומיננטית שלו עלול לבלבל אותו ולגרום בעתיד לבעיות בתיאום עין-יד, מיומנות ידיים וכתיבה.

החיים שלכם: השוואת התינוק שלכם לתינוקות אחרים

לא פעם העפתם מבט חטוף לעבר התינוק של החברה או של מי שעומד לפניכם בתור לקופה בסופר והתחלתם לערוך השוואות עם התינוק שלכם. כל תינוק שנראה לכם מתקדם יותר בתחום זה או אחר מעורר דאגה ותהיות שמסתכמות בשאלה אחת : - האם הילד שלי "בסדר"?

אלא שצורת חשיבה זו לא ממש תעזור לכם. כל תינוק גדל ומתפתח בקצב שלו. אבני הדרך בהתפתחות הגופנית ובהתפתחות השפה אצל תינוקות משתנים באופן משמעותי מילד לילד, בייחוד בני החצי שנה.

אם אתם לא שקטים לגבי התפתחות התינוק, עדיף להבין מהו ציר הזמן התקין של התפתחות התינוק ולא להשתמש בתינוקות אחרים כנקודת התייחסות להתפתחות תינוקכם. גם אז זכרו כי הגרפים ההתפתחותיים, מספקים רק מידע כללי. יכול להיות שהתינוק שלכם לא מתפתח "לפי הספר" מפני שהוא מתמקד כרגע ברכישת כישור מסוים או מפני שהוא מתפתח בקצב קצת שונה...
התנחמו בעובדה שזה שהתינוק שלכם מתעכב בתחום אחד, לא אומר שיהיה לו איחור התפתחותי. מצד שני, סמכו על האינסטינקטים שלכם ואם אתם עדיין מודאגים, התייעצו עם רופא הילדים שלכם.


יש לכם שאלות או צריכים ייעוץ?
היועצות שלנו ממתינות לתת לכם מענה מהיר בפורום שלנו.

חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)

שמות לתינוקות

  בנים   בנות   יוניסקס
לפי התאמה נומרולוגית:
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

כתבות אחרונות