שלבי התפתחות התינוק

התפתחות התינוק חודש שישי

שבוע מס' 1

שבוע מס' 2

שבוע מס' 3

שבוע מס' 4

התפתחות התינוק חודש שישי: שבוע מס' 3

התפתחות התינוק:

בשעה טובה התינוק שלכם הגיע לגיל שאפשר להתחיל לאכול מזון מוצק והוא מראה לכם שהוא מוכן על ידי כך שהוא תופס בידו את הכפית שבה אתם מאכילים אותו או חוטף אוכל מהצלחת שלכם. אפשר לפזר כמה חתיכות רכות וקטנות של אוכל שניתן לקחת בידיים, על המגש של כיסא האוכל של התינוק או בתוך צלחת פלסטיק. כדי למזער סכנת חנק, האכילו את התינוק כאשר הוא יושב זקוף בכיסא האוכל שלו ולא כשהוא שוכב בזווית במושב הבטיחות שלו במכונית או בעגלה. אמנם לתינוק שלכם יש תיאבון בריא, אבל אין לו הרבה שיניים, לכן התחילו במזונות שהוא יכול ללעוס בעזרת החניכיים או שיתמוססו בקלות בפיו. כשהוא יגדל, תוכלו לתת לו לאכול חתיכות קטנות מכל מה שאתם אוכלים.

החיים שלכם: זמן לעצמכם

רוב האימהות שמות את עצמן בעדיפות אחרונה. מבחינתן יש דברים יותר חשובים כמו: טיפול בתינוק, תפקוד בעבודה וניהול משק בית. אבל אם תזניחי את עצמך ולא תתני ל"אני" שלך מקום, יהיה לך קשה יותר להמשיך. זה כמו לנסות להסיע מכונית בלי דלק. הואיל ולא ניתן להוסיף שעות לשעות הבוקר (או הלילה), נסי להשתחרר מהמטלות שלך במשך כמה שעות ביום ולהאציל סמכויות לאחרים. תבררי עם עצמך על מה את יכולה לוותר? לאלו מטלות התנדבת והאם את יכולה לקחת מהן הפסקה? נסי לחשוב כיצד תוכלי לחסוך דקות בפעילויות היומיומיות שלך. למשל, בשלי פחות פעמים בשבוע, אבל במנות גדולות יותר והקפיאי חלק מהן. קני ארוחות מוכנות. היי מוכנה לקבל את זה שהבית שלך לא נראה נקי לפי הסטנדרטים הקודמים שלך ואל תתביישי לבקש עזרה (ולקבל עזרה) אם את אכן צריכה.

עבודת צוות יכולה להוריד ממך חלק מהלחץ ואפשר בהחלט לחלוק את מטלות הטיפול בתינוק. תכניסי ללו"ז שלך לפחות פעילות אחת קבועה שהיא רק בשבילך – לדוגמה, שיעור התעמלות, ארוחת צהריים או כוס קפה עם חברה. הכיני רשימה של כל הפעילויות שהן "אני עם עצמי" (כמו, קריאה, גלישה באינטרנט, צפייה בתכניות טלוויזיה אהובות, סריגה) ושלבי אותן פה ושם בהפסקות שיש לך מהטיפול בתינוק. שוחחי עם אימהות אחרות וקבלי מהן רעיונות כיצד הן מצליחות לחסוך זמן ולהקל על חייהן.


יש לכם שאלות או צריכים ייעוץ?
היועצות שלנו ממתינות לתת לכם מענה מהיר בפורום שלנו.

חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)

שמות לתינוקות

  בנים   בנות   יוניסקס
לפי התאמה נומרולוגית:
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

כתבות אחרונות