שלבי התפתחות התינוק

התפתחות התינוק חודש שישי

שבוע מס' 1

שבוע מס' 2

שבוע מס' 3

שבוע מס' 4

התפתחות התינוק חודש שישי: שבוע מס' 4

התפתחות התינוק:

בגיל הזה תינוקות אוהבים חיות פרווה או בובות בד גדולות וקטנות. חיית פרווה או בובת בד קטנה יכולה אפילו להפוך לחפץ המעבר של התינוק, חפץ שהתינוק לא יזוז בלעדיו ועם הזמן יהפוך למסמורטט. אל תדאגו, חפץ אהוב שכזה מסמן שהתינוק לומד איך להיפרד מכם ומתחיל להיות עצמאי יותר. אם אתם קונים לו חיות פרווה חדשות, קנו לו כאלו שהן רכות ונעימות אך שתפורות היטב. חפצים נוספים יכולים להיות לדוגמה, כדורים (לא קטנים מדי שייכנסו לפיו), מגדל כוסות, פעלולונים ובובות בד גדולות.
תוכלו לגלות מה הצעצוע האהוב על התינוק שלכם על ידי כך שתנסו לקחת ממנו את אחד הצעצועים שהוא משחק איתם ולראות מהי תגובתו. תבינו מיד לפי קולות המחאה שלו, את מה הוא מעדיף.

החיים שלכם: התמודדות עם הערות של סבא וסבתא בנועם ובעדינות

אין ספק שלסבא ולסבתא יש רק כוונות טובות, אבל האם לא קורה שלפעמים יש להם כוונות טובות מדי?!!

אם ההורים שלכם מעבירים ביקורת על סגנון ההורות שלכם, מעניקים לכם עצות אף על פי שלא ביקשתם את דעתם או מנסים להשפיע על בחירותיכם, נסו שלא להגיב במגננה או בשיפוטיות יתר. אם תהיו בטוחים בכישורים ההוריים שלכם, תוכלו להתמודד טוב יותר עם הדעות והעצות שקיבלתם מבלי לבקש. אולי יש להם יותר שנות ניסיון של הורות מאשר לכם, אך רק אתם ההורים של הילד הזה, ואתם יכולים (ואולי אף צריכים) להזכיר להם זאת בעדינות.

יחד עם זאת חוכמת החיים של הוריכם, אשר אותה הם צברו במהלך שנותיהם וחוויותיהם כהורים, עשויה להועיל לכם. הודו להם על עצותיהם, אך הבהירו להם באופן ברור ואלגנטי שאתם דבקים בעמדותיכם.

התפקיד של הסבא והסבתא הוא לפנק את הנכדים. התינוק שלכם לא יסבול מזה שיאהבו אותו ויחזיקו אותו על הידיים, אלא אם תשומת הלב הזו מפריעה באופן קבוע לשגרת ההאכלה וההשכבה שבניתם. לפעמים ההורים נדהמים מההרגל של סבתא וסבא לתת הרבה מתנות לנכדים, אבל סבא וסבתא עושים זאת מאהבה אמיתית ונדיבות ולא מרצון לקבל תמורה כלשהי. גם אם אתם ממש מתנגדים למשהו, זכרו להביע את התגובה שלכם בנימה חיובית. הודו לסבים ולסבתות על נדיבות הלב שלהם, ואם אתם חשים צורך בכך, הסבירו בנועם מה אתם מעדיפים בעבור התינוק שלכם.


יש לכם שאלות או צריכים ייעוץ?
היועצות שלנו ממתינות לתת לכם מענה מהיר בפורום שלנו.

חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)

שמות לתינוקות

  בנים   בנות   יוניסקס
לפי התאמה נומרולוגית:
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

כתבות אחרונות