שלבי התפתחות התינוק

התפתחות התינוק חודש 9

שבוע מס' 1

שבוע מס' 2

שבוע מס' 3

שבוע מס' 4

שבוע מס' 1

התפתחות התינוק:

גיל תשעת חודשים המתאפיין בחרדת נטישה אצל התינוק הוא גיל שקשה לכם להתרחק מהתינוק לכל פרק זמן שהוא, אבל גם גיל שלא קל בו לקחת אותו לנסיעות. התינוק שלכם כבר רגיל לסביבה שלו ולפנים המוכרות לו והוא אוהב שגרה. לכן, נסיעה למקום כלשהו עלולה להפר את תחושת הביטחון שלו והשגרה שהוא מכיר, בייחוד כאשר מבקרים מקום חדש או פוגשים אנשים זרים רבים.
בגיל הזה הוא אינו מבין מה המשמעות של נסיעה, אבל הוא מבין שהוא נמצא במקום לא מוכר. לכן הוא עלול להיות רגזן ונודניק או להיצמד אליכם. הכינו הרבה הסחות דעת, לדוגמה, ספרוני תמונות, צעצועים מרעישים, מגדל קוביות, בובות כפפה וכמובן חפץ המעבר שלו, אם יש לו אחד כזה. תכננו בלו"ז הנסיעה שלכם גם מספיק זמן לבד עם התינוק כדי לתת לו להשתחרר מהלחץ

החיים שלכם: נשנושים בריאים

הורים עסוקים וטרודים לא תמיד מוצאים זמן לאכול כמו שצריך ולכן מנשנשים, אבל כמו שהתינוקות הגדלים זקוקים למאכלים בריאים, כך גם ההורים. הנה כמה רעיונות להכנת נשנושים בריאים:

הכינו אותם זמינים. כאשר אתם מתכוננים לצאת מהבית ומכינים את התיק של התינוק, ארזו בתוכו חטיפים בריאים ומזינים גם בשבילכם. החזיקו במטבח שלכם מאכלים בריאים שקל להכין ולקחת אותם אתכם. כך, לא תצטרכו "להמציא את הגלגל" בכל פעם שיתחשק לכם משהו, או גרוע מזה לקפוץ לקנות משהו במכונת המכירה האוטומטית.

נשנשו בריא. להלן כמה רעיונות: חטיפי דגנים דלי שומן, חטיפי אנרגיה, פירות טריים, דגני בוקר מלאים או קרקרים עם גבינה, ירקות טריים עם או בלי מטבלים, יוגורט, חטיף צ'יפס אפוי ורוטב סלסה. אפשר להכין שייקים קפואים ומשביעים או מיצים מתערובת פירות בתוספת חלב, מיץ תפוזים או יוגורט.

הגבילו את צריכת הקפאין. בייחוד חשוב לאימהות במהלך תקופת ההנקה. שתו הרבה מים, רגילים או מוגזים או תה צמחים, כדי לקבל כמות מספקת של נוזלים.


יש לכם שאלות או צריכים ייעוץ?
היועצות שלנו ממתינות לתת לכם מענה מהיר בפורום שלנו.

חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)

שמות לתינוקות

  בנים   בנות   יוניסקס
לפי התאמה נומרולוגית:
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

כתבות אחרונות