שלבי התפתחות התינוק

התפתחות התינוק חודש 9

שבוע מס' 1

שבוע מס' 2

שבוע מס' 3

שבוע מס' 4

שבוע מס' 2

התפתחות התינוק:

התינוק מתחיל לזכור מידע יותר ספציפי, כגון היכן נמצאים הצעצועים שלו בבית. הוא גם יהיה מסוגל לחקות פעולות שאותן הוא ראה עד שבוע קודם לכן. הכישורים הללו מצביעים על כך שיש לו יכולת היזכרות – היכולת להיזכר בפרטים מסוימים של חוויה ספציפית לטווח קצר – אם כי הוא עדיין אינו זוכר את כל החוויות שלו. זיכרון מודע לטווח ארוך של חוויות מסוימות מתפתח רק לקראת גיל שנתיים או שלוש, עם התפתחות ביכולת השפתית של התינוק.

החיים שלכם: סגנונות הורות שונים

בכל הנוגע לגידול ילדים לכל הורה יש סגנון הורות וסדר עדיפויות שונים. יחד עם זאת, לפעמים קשה להתאפק מלהעיר להורה כאשר הוא עושה משהו שאתם לא הייתם עושים. זכרו שהורות היא עניין אישי ולא כל מה שמתאים לכם מתאים לאחרים. כיצד אתם הייתם מרגישים אילו מישהו זר היה מתערב בעניינכם ושואל למה אתם לא חובשים לילד כובע? או מישהו מבני המשפחה היה מבקר את הגישה שלכם בנושאים של השינה או ההאכלה של התינוק שלכם. שאלו את עצמכם אם בכלל שווה לעשות עניין ממה שמפריע לכם, לפני שאתם מעירים להורה אחר. ברוב הפעמים אין "תשובה נכונה" אלא מגוון פתרונות המתאימים למצבים שונים.

לפעמים הדרך הטובה ביותר, בייחוד כשמדובר בחברים, היא להסכים על כך שאתם לא מסכימים. נסו להימנע מוויכוחים על נושאים מעוררי מחלוקת והתמקדו בתכונות שלכם שהפכו אתכם לחברים מלכתחילה ובמה שמשותף לכם. מאידך, אם הגישה של החברים שלכם משפיעה על התינוק שלכם (למשל הילד שלהם מכה או נושך בקביעות את הילד שלכם והם מתעלמים מכך), אז בהחלט צריך לדבר על זה. אם יש לכם חשש שצורת התנהגות מסוימת של ההורים עלולה לסכן את הילד, בשל חוסר מודעות או חוסר מידע, דברו על כך עם ההורים והביעו את דאגתכם לשלומו, תוך שאתם מדגישים כי אתם רק פועלים לטובתו ורוצים להישאר חברים טובים. אם אין תגובה מהם, החליטו לעצמכם מה עדיף לכם ולילד שלכם


יש לכם שאלות או צריכים ייעוץ?
היועצות שלנו ממתינות לתת לכם מענה מהיר בפורום שלנו.

חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)

שמות לתינוקות

  בנים   בנות   יוניסקס
לפי התאמה נומרולוגית:
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

כתבות אחרונות