חופשה בחו”ל בזמן הריון – כל מה שצריך לדעת

מתכננת לטוס לחו”ל בזמן ההיריון? התקופה לפני שמצטרף עוד חבר חדש לבית היא באמת הזמן המושלם לחופשה מהנה. אם את עדיין לא נמצאת בחודשים מתקדמים מאד בזמן ההיריון יתכן ולא תחושי בהבדל אך לאחר השליש הראשון יש כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון. אספנו עבורך כמה המלצות חשובות לטיול מעבר לים כאשר הבטן מתחילה לגדול והחיים החדשים מתפתחים בתוכך.

חשוב לזכור לעשות ביטוח נסיעות לחו”ל

כאשר את בהיריון הבריאות חשובה יותר מהכל. גם אם אכלת במסעדה ברחובות העיר האקזוטית בה ביקרת ואת חשה בכאב בטן – חשוב לרוץ מיד לרופא. לכן, אם יש לך ביטוח נסיעות לחו”ל תוכלי לקבל את כל שירותי הרפואה עם שירות לקוחות אישי בשפה העברית ישירות מחברת הביטוח שלך. חשוב כמובן לעדכן את הרופא המטפל בחו”ל כי את בהיריון על מנת שהטיפול יותאם לשבוע שבו את נמצאת.

לא לאכול דגים נאים!

בדיוק כמו שנמנעת ממזונות שעלולים לגרום לזיהום בארץ כמו דגים נאים, כך חשוב להימנע מהם גם כשאת מעבר לים. אם את חובבת מאכלי ים יתכן והבופה העמוס בלאס וגאס או הוואי יראה מפתה במיוחד – אך חשוב לוותר על המעדנים שעלולים לעלות לאחר מכן ביוקר. בנוסף, כדאי לבדוק בשבע עיניים כי את אוכלת במקום שנראה ששומר על היגיינה ולא להתפתות להרפתקאות גסטרונומיות מיותרות בחודשי ההיריון.

מקור התמונה pexels

ספורט אתגרי – מומלץ להשאיר זאת לאחר ההריון

גם אם את ממש בחודשים הראשונים של ההיריון את הספורט האתגרי כדאי להשאיר לתקופה שאחריו. האדרנלין בגוף יכול לחכות. מומלץ להפוך את החופשה שלכם לבילוי שקט יותר, בו אינך מתאמצת יתר על המידה. אם יצאתם לטראקים מומלץ להישאר במקומות בהם מזג האוויר אינו קיצוני (קר או חם מדי) וכמובן להקפיד על שתיה בכמות מספקת. אם את מוגדרת כאשה בהריון בסיכון גבוה, עם כמות גבוהה של עוברים או לאחר טיפולי הפריה ארוכים יתכן וכדאי לקצר את הטיול עד כמה שניתן ולחזור לארץ להמשך הבדיקות הרציפות.

החיסונים לפני הטיול

רופאים ממליצים לוותר על נסיעה למקומות אקזוטיים הדורשים ממך להתחסן לפני הטיול. במיוחד, כאשר מדובר בחיסון הכולל נגיף מוחלש ולא נגיף מומת לחלוטין. מדוע? מכיוון שהעובר המתפתח ברחמך עדיין לא פיתח מערכת חיסונית חזקה מספיק והחיסון עשוי לגרום לתופעות לוואי עבורך שעשויות להשפיע על מהלך ההיריון התקין. לעומת זאת, מדינות מערביות כמו מדינות אירופה המפותחות וארצות הברית נחשבות למדינות עם סיכון נמוך יותר למחלות ולכן לא צריך להתחסן לפני הטיול אליהן.

בחרי מקום ישיבה קרוב למעבר

יתכן ואת עדיין לא מרגישה זאת, אך אם תאריך הטיסה שלך הוא עוד מספר חודשים יתכן ויהיה לחץ גדול על שלפוחית השתן כאשר הבטן תגדל. לכן, תצטרכי ללכת יותר לנוחיות בזמן הטיסה. אם מדובר על טיסה ארוכה במיוחד, מומלץ לבחור את המקום הקרוב ביותר למעבר על מנת שתוכלי לקום וללכת לשירותים מבלי לנסות להצטופף בין רגליהם של היושבים לצד המעבר.

כרטיס חינם ליולדות במטוס – אגדה אורבנית!

בעבר נפוצה השמועה כי אם יולדים במטוס, התינוק מקבל כרטיס טיסה חינם לכל החיים. השמועה הזו, לצערן של רבות, היא אגדה אורבנית בלבד. בפועל לידה בזמן הטיסה מהווה הן סכנה עבורך והן סכנה עבור התינוק. הסיכוי שתהיה מיילדת במטוס וציוד רפואי מתאים קרובים לאפס. לכן, את החודשים האחרונים של ההיריון מומלץ לבצע בבית – כאשר את נמצאת בקרבה לבית היולדות הסמוך. אם את בוחרת בלידה בבית בצורה טבעית – עדיין כדאי לעשות זאת בשילוב של מיילדת מוסמכת במדינת ישראל בה את יודעת שתקבלי טיפול רפואי מהשורה הראשונה.

לסיכום, חופשה בחו”ל בזמן ההיריון מומלץ לתכנן בעיקר בשליש הראשון להיריון. לאחר מכן, ככל שההיריון מתקדם רמות הסיכון עולות ומומלץ להישאר בבית. אם החלטתם לצאת בכל זאת חשוב לא לשכוח להזמין ביטוח נסיעות לחו”ל. אם אתם צריכים, חלילה, להפעיל את הביטוח חשוב לעדכן את הרופא מעבר לים כי את בהיריון (גם אם את בטוחה שכל זר יכול לזהות את הבטן המבצבצת). הקפידי על תזונה בריאה והימנעי מדגים נאים וממזון שאינך מכירה או מסעדות רחוב ודוכני מזון ניידים שרמת ההיגיינה בהן נמוכה יותר ממסעדות אחרות.

תגובות סגורות