ברית מילה

ברית מילה – ניתוח בשטח פתוח

חוסר המודעות של רובנו בעניין ברית המילה ותרבות "הסמוך " שבה אנו חושבים שאם בחרנו מוהל או רופא מומלץ אז אפשר להירגע היא כר נרחב לבעיות וסיבוכים שעלולים לצוץ אם לא נשאל את השאלות הנכונות .

רובם של הסיבוכים בברית המילה נובעים מפרט קטן שרובנו לא שמים אליו לב- זיהומים והידבקויות שנובעים מסטריליזציה ירודה, שתוצאותיהן יכולות להופיע גם מספר חודשים לאחר הברית ולא מיד, ולאחרונה אף עוררו גלים ודיונים ציבוריים שהגיעו עד הפרלמנט הגרמני ומדינת ניו יורק .

רבים מההורים סומכים על הרופא/מוהל שהם הזמינו ואינם מתעכבים על הפרטים. באילו כלים המוהל משתמש? האם אילו כלים המיועדים לבנם בלבד (כנהוג בחדרי ניתוח )או שאלו כלים שעוברים מתינוק לתינוק? במידה ואלו כלים רב פעמיים, כיצד הוא מחטאם? באלכוהול וערק או ע"י מכשיר סטריליזציה?

לצורך העניין דמיינו רופא שיניים שעובר מבית לבית , מבצע טיפולי שורש או סתימות עם אותם כלים שמחוטאים ע"י אלכוהול או ערק או לחילופין אחות במרפאה המבצעת בדיקת דם עם המחט שדקרה בה את האדם לפנינו? עכשיו תחליפו את רופא השיניים והאחות במוהל / רופא המטפל בבנכם בן שמונת הימים ותקבלו תמונת מצב על הבעייתיות שבזה .

מה צריך לבדוק כשבוחרים מוהל או רופא לברית :

· ניסיון : מה הניסיון הפרקטי בפועל בביצוע ברית מילה ?

· רישיון : רישיון של מוהל מוסמך או לחילופין כאשר מדובר ברופא , רישיון מוהל בנוסף .

· סטריליזציה : רוב המוהלים או הרופאים מבצעים לעיתים ארבע וחמש בריתות ביום . לחלק מהם יש מספר סטים של כלים לכל ברית וחלק משתמש באותם כלים אשר מחוטאים באלכוהול לפני הברית . בשני המקרים מדובר בשימוש חוזר של אותם כלים . משרד הבריאות קובע שהכלים חייבים לעבור סטריליזציה במכשיר ייעודי שנקרא : "אוטוקלב " במשך שעה , בתנאים מסוימים מאוד . מיותר לציין כי במציאות שבה מבצעים מספר בריתות ביום הדבר הוא בלתי אפשרי לביצוע מבחינה טכנית .מכאן נובע הצורך ואף החובה להשתמש בערכת סטרילית לשימוש חד פעמי בלבד .

· שימוש בשפופרת מציצה חד פעמית : למניעת מגע ישיר בין המוהל/רופא לתינוק שעלול להידבק בהרפס ומחלות זיהומיות אחרות במקרה של מגע ישיר .

חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)

שמות לתינוקות

  בנים   בנות   יוניסקס
לפי התאמה נומרולוגית:
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

כתבות אחרונות