בחירת מטפלת

כיצד מראיינים מטפלת

כלל המפתח הוא להתכונן לראיון: לפני הראיון הכינו רשימה מסודרת של שאלות שברצונכם לבדוק עם המטפלת, עליכם להתכונן ולדעת מהן זכויות המטפלת לפי החוק (ניתן לגלוש לאתר של ביטוח לאומי ומועצת הפועלים ולקבל מידע אמין ורב בנושא).

עם החומר הנ"ל מולנו יש לגשת למלאכת הראיון.

טיפ מספר 3

דאגו לבן משפחה או חבר קרוב שיהיה עמכם בעת הראיון, כך שכשאתם מתמקדים בתשובת המטפלת בן המשפחה הנוסף יוכל לבחון את תנועות הגוף של המטפלת ודברים נוספים. בתחילת הראיון הציגו את עצמכם ואת בני המשפחה/ חברים נוספים הנמצאים אתכם בסיטואציית הראיון בלי להציג את הדרישות שלכם ממנה בשלב זה.

טיפ מספר 4

הקפידו לשאול שאלות פתוחות ככל שניתן: ספרי על עצמך, מדוע את עוסקת בטיפול בילדים? עם איזה גילאים את עבדת בשנים האחרונות? מה חשוב לך בעבודה? איך נראה סדר יום טיפוסי שלך עם הילד בו את מטפלת? ועוד ועוד. המטרה בשלב הזה היא לקבל כמה שיותר אינפורמציה על האדם החדש שעומד מולכם.

כמו כן רשמו את כל הפרטים, כולל שם הילד בו טיפלה המטפלת, פרטים אלו יסייעו לכם מאוחר יותר בבדיקת ההמלצות.

סיימתם לשמוע, עכשיו תורכם להשמיע- מה הדרישות שלכם ממנה, איך אתם רואים את התפקיד שלה ביומיום. שימו לב לתגובות האינסטנקטיביות שלה- אם מקבלת, מעירה, מעקמת פרצוף, מסכימה אתכם וכו'.

עכשיו ששמעתם מה יש לה להגיד על הבקשות שלכם ויודעים מה היא מביאה איתה לתפקיד לפי דבריה, גשו לבדוק המלצות, לא לפני שתקבעו עימה לוחות זמנים לחזרה לתשובה – ההגינות מחייבת!

נכתב ע"י לימור גבע
מנהלת "קידס"- חברה לאיתור ומיון מטפלות לגיל הרך
מחברת הספר "מטפלות"

חישוב מועד לידה משוער

מחשבון פוריות / ביוץ

(אם אינך יודעת הכניסי 28)

שמות לתינוקות

  בנים   בנות   יוניסקס
לפי התאמה נומרולוגית:
מותר ואסור לאכול בהריון והנקה

כתבות אחרונות